Nike Ostrołęka w finale III ligi! Po awans do Jarosławia [WIDEO, ZDJĘCIA]

Siatkarki Nike Ostrołęka pokonały AZS LSW Warszawa 3:2 w decydującym meczu turnieju półfinałowego III ligi w Olsztynie. Podopieczne Tomasza Pakieły awansowały do finału rozgrywek. O awans do II ligi ostrołęczanki powalczą w Jarosławiu.

Pierwszego dnia turnieju półfinałowego w Olsztynie ostrołęckie siatkarki wygrały 3:0 z Danexem Siemiatycze i uległy 1:3 Chemikowi Olsztyn. O awansie do finału III ligi decydował więc mecz z AZS LSW Warszawa, czyli ekipą, która w ostatnim czasie przyłożyła się do treningów i dokonała wzmocnień. W fazie zasadniczej to ostrołęczanki były wyżej (na 2. miejscu, AZS - na 3.), lecz teraz o przejściu do finału zadecydować miał jeden mecz.

Spotkanie było niezwykle emocjonujące. Zawodniczki Nike wygrały pierwszego seta do 24, by w drugim gładko przegrać. Scenariusz powtórzył się w secie 3 i 4. W tie-breaku zobaczyliśmy jednak niezwykle waleczne siatkarki Nike Ostrołęka. Zdominowały one boiskowe wydarzenia, wygrały 15:10 i mogły wpaść sobie w ramiona. Zadanie wykonane, jest finał III ligi! Oprócz Nike, do turnieju finałowego awansował też gospodarz - Chemik Olsztyn.

Na turniej finałowy III ligi ostrołęckie siatkarki pojadą do Jarosławia. Zmierzą się tam z San Pajda II Jarosław, MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych i Gedania Gdańsk. Turniej odbędzie się w dniach 18-20 maja.