MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niezwykła lekcja wf przy wykorzystaniu nowinek technicznych. Ruszyła akcja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”

PS
Rafał Oleksiewicz
Ponad trzystu uczniów z trzech wilanowskich szkół podstawowych wzięło udział w pierwszej odsłonie jesiennej edycji akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” w Warszawie. Realizowany od sześciu lat przez Fundację Moniki Pyrek program promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszych. W październiku i listopadzie zaplanowanych jest łącznie jedenaście spotkań w pięciu województwach.

– Głównym celem projektu jest zachęcenie dzieci do uprawiania sportu. Wykorzystujemy zainteresowanie dzieci nowinkami technologicznymi, ale jednocześnie staramy się przemycać sport. Każdy symulator, każde urządzenie wykorzystywane podczas „Kinder Joy of Moving Alternatywnych lekcji WF” właśnie temu służy. Pokazujemy, że przy użyciu technologii można się ruszać i być aktywnym dzieckiem. O to chodzi, by dzieci dbały o swoje zdrowie i czerpały radość – mówi Monika Pyrek, pomysłodawczyni akcji. W oficjalnym rozpoczęciu wydarzenia wziął udział zastępca burmistrza Dzielnicy Wilanów Artur Buczyński.

W pierwszym spotkaniu w SP nr 358 w Warszawie udział wzięli uczniowie z trzech szkół – oprócz SP 358 obecna była także młodzież z SP 300 i SP 400. Zajęcia były dofinansowane z budżetu Urzędu Dzielnicy Wilanów Miasta Stołecznego Warszawy, a oprócz Moniki Pyrek z młodzieżą spotkali się także inni znani polscy sportowcy, m.in mistrz świata w pływaniu Paweł Korzeniowski.
W ramach zajęć uczniowie, po wcześniejszej rozgrzewce, przez dwie godziny mają okazję ćwiczenia na wielu urządzeniach, m.in. ergometrach wioślarskich, trenażerach sportowych, refleksomierzach, rowerach stacjonarnych, specjalnych ściankach wspinaczkowych, czy symulatorach narciarskich. W trakcie akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” używane są nowinki technologiczne, które mają zaciekawić dzieci. Do zajęć zawsze zachęcają znani sportowcy, tak jak we wtorek choćby Paweł Korzeniowski.

– Takie inicjatywy są jak najbardziej potrzebne, ponieważ wiemy, jak teraz wygląda świat. Dzieci dużo czasu spędzają oglądając filmy na YouTube, czy grając w gry. Tym bardziej ważne jest pokazywanie im tego, że sport jest ważny, że jest zdrowy. Podchodzę do dzieci, zadaję pytania, czy umieją pływać i jestem miło zaskoczony, bo większość potrafi. Ja nie miałem za swoich czasów takich lekcji wychowania fizycznego, więc z przyjemnością sprawdzam się na niektórych urządzeniach – mówi Korzeniowski.

Dzieci były zachwycone pomysłami na ćwiczenia. – Jest to nietypowa lekcja wf. Bardzo podoba mi się mierzenie siły strzału, czy ścianka wspinaczkowa. Są dzisiaj dwie gwiazdy, to może na jakiejś kolejnej pojawi się Robert Lewandowski? – mówił Borys.

– To bardzo fajna lekcja wf, bo można sprawdzić swoje umiejętności, w dziedzinach, w których nie mamy możliwości sprawdzić się na zwykłej lekcji. Bardzo fajni goście ze świata sportu. Nawet mam na koszulce autograf Pawła Korzeniowskiego – dodał Janek.
Kolejne spotkanie, również w Szkole Podstawowej nr 358 na warszawskim Wilanowie, odbędzie się w środę. Następne zajęcia odbędą się w czwartek w Belsku Dużym na Mazowszu, a później także w Supraślu (25 października) i Czarnej Białostockiej (26 października) na Podlasiu, Puławach na Lubelszczyźnie (27 października), dwukrotnie w Mielcu na Podkarpaciu (7 i 8 listopada), a także dwukrotnie w Drawsku Pomorskim (22 i 23 listopada) oraz Mielenku Drawskim (24 listopada) w Zachodniopomorskiem.

– To inauguracja jesiennej edycji naszej akcji. Za nami już edycja wiosenna, w której wzięło udział prawie 3000 dzieci. Na tyle liczymy też w edycji jesiennej. Zgłoszenia są już zamknięte, ale zachęcamy szkoły, aby zgłaszać się do kolejnych edycji w przyszłym roku. Będziemy się starali docierać wszędzie. Spotkania z mistrzami sportu działają na dzieci bardzo pozytywnie. Robią duże oczy jak widzą, gdy do ich szkoły wchodzą takie osoby jak Paweł Korzeniowski, Kamila Lićwinko, Małgosia Hołub-Kowalik, czy Ola Mirosław. Być może taki kontakt ze sportowcami pomoże wybrać dzieciom sportową drogą. Przyświeca nam przede wszystkim zaszczepienie radości z uprawiania sportu u dzieciaków, zgodnie z hasłem KINDER Joy of moving: „Zostań Mistrzem Radości” – dodaje Pyrek, ambasadorka KINDER Joy of moving. Akcja realizowana przez Fundację Moniki Pyrek jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu.

Jednocześnie na stronie internetowej alternatywnelekcjewf.pl działa e-platforma, na której dostępne są bezpłatne materiały w formie ćwiczeń, gier czy zabaw ruchowych dla najmłodszych. To skarbnica wiedzy nie tylko dla dzieci i ich rodziców, ale także dla nauczycieli wychowania fizycznego.

Partnerem tytularnym akcji jest KINDER Joy of moving. Projekt jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, które również współfinansuje jego realizację. Honorowy patronat nad akcją objęli również Minister Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski. Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest wypożyczalnia samochodów Rentis.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Niezwykła lekcja wf przy wykorzystaniu nowinek technicznych. Ruszyła akcja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki