Niewykorzystana szansa Narwi w starciu z liderem IV ligi

A. Dobkowski
Dobra postawa Andrzeja Łyzińskiego nie dała Narwi nawet jednego punktu
Dobra postawa Andrzeja Łyzińskiego nie dała Narwi nawet jednego punktu A. Dobkowski
Narew po raz kolejny przegrała w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej. Podopieczni trenera Marcina Romana prowadzili w wyjazdowej konfrontacji z Bugiem Wyszków już 2:0, a z boiska schodzili pokonani 2:3.

Niebiesko-czerwoni po ostatnich przeciętnych spotkaniach chcieli sprawić niespodziankę w starciu z liderem IV ligi. Mimo kilku poważnych osłabień w składzie ostrołęczanie w pierwszej połowie meczu prezentowali się dobrze i byli na dobrej drodze do zdobycia punktów na terenie rywala.

W pierwszych dwóch kwadransach meczu to ostrołęczanie zdecydowanie zdominowali przebieg wydarzeń na placu gry i stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Obie wykorzystał napastnik Piotr Kubat, który w 15. minucie meczu uderzył z dystansu, a po dwóch kwadransach gry nieupilnowany w polu karnym rywali, z kilku metrów umieścił futbolówkę w siatce.

Piłkarze Bugu nie stworzyli w pierwszej odsłonie meczu zbyt wielu sytuacji, ale na dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony spotkania zdobyli kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu w pole karne niefortunnie Andrzeja Łyzińskiego pokonał pomocnik Narwi Mateusz Pełtak. Ta bramka tchnęła wiarę w korzystny wynik w drużynie gości.

Po dwudziestu minutach wyrównanej gry drugiej odsłony meczu piłkarze Bugu doprowadzili do wyrównania. Tym razem Andrzeja Łyzińskiego pokonał Karol Skoczeń. Narwianie grali od tego momentu nerwowo, sporo faulowali i wdawali się w niepotrzebne dyskusje. Przez to stracili w ostatnich minutach meczu Kacpra Krawula i Piotra Dawidzkiego, którzy otrzymali czerwone kartki.

Grający z przewagą dwóch zawodników goście w 88. minucie meczu strzelili trzecią bramkę, kluczową dla losów sobotniego starcia. Jej autorem został Łukasz Damętko, który ładnym płaskim strzałem zaskoczył Andrzeja Łyzińskiego i dał zwycięstwo gospodarzom, którzy w ligowej tabeli utrzymali fotel lidera. Narwianie spadli na trzynastą lokatę.

W kolejnym spotkaniu niebiesko-czerwoni zmierzą się z KS Łomianki. Na mecz zapraszamy w niedzielę 10 listopada na stadion przy ulicy Witosa. Początek konfrontacji o godz. 13.00.

Bug Wyszków - Narew Ostrołęka 3:2 (1:2)
Bramki: Pełtak 43. (s). Skoczeń 66., Damętko 88. - Kubat 14. 33.

Narew: Łyziński - Skorupka, Zalewski, Dawidzki, Gawrych - K. Dzwonkowski (60. Stachowicz), Pełtak, Pietrasiak, Dąbrowski (75. Krawul) - Kubat, Niedźwiecki (75. Sowa)