Niesamowite spotkanie i zwycięstwo Pekpolu. Zobacz zdjęcia i wideo

Nasi siatkarze stanęli na wysokości zadania i odnieśli ważne zwycięstwo.
Nasi siatkarze stanęli na wysokości zadania i odnieśli ważne zwycięstwo. A. Dobkowski
Siatkarze ostrołęckiego Pekpolu po raz kolejny wykorzystali atut własnej hali. Tym razem w starciu 9. kolejki pokonali AZS Stal Nysa 3:2.

Pekpol Ostrołęka - Stal AZS Nysa

Spotkanie było niezwykle emocjonujące i miało bardzo ciekawy przebieg. Pierwszy set należał do gospodarzy, którzy przez większą część seta prowadzili i w końcówce nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa, wygrywając 25:21. W kolejnej odsłonie meczu biało-czerwoni mieli więcej szczęścia od rywali i grając skuteczniej wygrali 25:22.

Niestety w trzecim secie kontuzjowanego Grzegorza Białka zmienił Michał Przybylski i mimo dobrego zastępstwa, gra biało-czerwonych nie układała się już tak dobrze. Nasi siatkarze przegrali 22:25. W czwartym secie ostrołęccy siatkarze byli blisko wygranej, ale ulegli po grze na przewagi 25:27.

W decydującym o zwycięstwie tie-breaku podopieczni trenera Andrzeja Dudźca wygrali 18:16 i w całym meczu 3:2. MVP spotkania został wybrany Karol Szczygielski, który przystąpił do gry z kontuzją kciuka.
Pekpol Ostrołęka - AZS Stal Nysa 3:2 (25:23, 25:22, 22:25, 25:27, 18:16)