Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niepełne ławy

(mb)
Publikowaliśmy już listy nowych ławników z Makowa, Kranosielca, Karniewa i Płoniaw. Ławników wybrano już także w pozostałych sześciu gminach. Nie we wszystkich gminach wykorzystano limit mandatów. Przypomnijmy, że ławników wybierały rady gmin.

Szelków. O siedem mandatów ubiegało się 10 chętnych. Nie mieli konkurencji: Marek Todorowski - rolnik ze Smrocka Dworu, który został ławnikiem wydziału cywilnego Sądu Okręgowego w Ostrołęce; Ireneusz Biedrzycki - rolnik z Ciepielewa (wydział karny Sądu Okręgowego) i Jan Ziółkowski z Przeradowa - przewodniczący Rady Gminy (wydział karny Sądu Rejonowego w Przasnyszu). Spośród 5 kandydatów wybrano trzy ławniczki do wydziału pracy SR w Ostrołęce: Mariolę Bladosz ze Strachocina, Annę Guza - dyrektorkę przedszkola w Szelkowie i Urszulę Owsiewską - radną z Szelkowa. Ławnikiem wydziału rodzinnego i nieletnich SR w Przasnyszu została Hanna Chodyna-Sołtysiak z Szelkowa Starego.

Różan. Nie wybrano ani jednego ławnika do wydziału pracy SR w Ostrołęce, ponieważ zgłoszeni kandydaci nie spełniali ustawowych kryteriów. Nie mieli konkurentów: Jadwiga Pawłowska z Różana - nauczycielka i Jerzy Pepłowski ze wsi Mroczki - rolnik, radny (oboje w wydziale karnym SR w Przasnyszu) oraz Agnieszka Kaczmarczyk z Różana - kierownik USC (wydział rodzinny i nieletnich SR w Przasnyszu). Pięć osób pokonała Halina Chełstowska z Różana - emerytowana nauczycielka (wydział karny SO w Ostrołęce), a cztery osoby: Danuta Hołozubiec z Różana - pracownik samorządowy (wydział cywilny SO).

Młynarze. Czterech kandydatów ubiegało się o mandat ławnika wydziału karnego SO w Ostrołęce. Wygrał radny Jarosław Świderski z Sadykrza. Dwóch kandydatów chciało być ławnikiem w wydziale pracy SR w Ostrołęce - wygrał Andrzej Jastrzębski z Sielunia, pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Makowie. Z trzech chętnych trzeba było wybrać dwóch ławników wydziału karnego SR w Przasnyszu. Zostali nimi: Beata Chełchowska - radna z Młynarzy oraz Grzegorz Chełstowski - rolnik z Sielunia.

***

W pozostałych trzech gminach było niewielu chętnych do mandatu ławnika - w gminie Rzewnie nie wykorzystano nawet przyznanego limitu. W jednej z gmin usłyszałem, że aby w ogóle odbyły się wybory, trzeba było zrobić "łapankę".

Sypniewo. Było dokładnie tylu chętnych, ile mandatów. Ławnikami zostali: Danuta Maria Gutowska - emerytowana nauczycielka z Sypniewa (wydział pracy SR w Ostrołęce), Antoni Zdzisław Murawski - konserwator wodociągów z Sypniewa (wydział karny SO w Ostrołęce), Hanna Urszula Głażewska - dyrektor gimnazjum w Sypniewie (wydział rodzinny i nieletnich SR w Przasnyszu), Elżbieta Guzowska - rolniczka z Gąsewa (wydział karny SR w Przasnyszu).

Czerwonka. Tu także było tylko tylu kandydatów, ile mandatów. Ławnikami zostali: Wiesław Bazydło - radny, rolnik ze wsi Budzyno-Bolki (wydział karny SR w Przasnyszu), Agnieszka Lewaśkiewicz - nauczycielka gimnazjum w Czerwonce (wydział rodzinny i nieletnich SR) i Andrzej Kneć - sekretarz gminy (wydział cywilny SO w Ostrołęce).

Rzewnie. Z braku chętnych nie wykorzystano jednego miejsca w wydziale pracy SR w Ostrołęce. O pozostałe miejsca też nie walczono. Ławnikami zostali jedyni kandydaci: Zofia Borucka z Łasiewit - pracownik fizyczny w gimnazjum w Rzewniu (wydział karny SO w Ostrołęce) i Andrzej Fornalski - rolnik z Orłowa (wydział karny SR w Przasnyszu).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki