Nieoczekiwany triumfator II Biegu im. Adama Chętnika. Zobacz zdjęcia i wideo

Redakcja
Jerzy Ładysz z Jeleniej Góry wygrał bieg na 10 km w Rzekuniu rozgrywany po raz drugi. A. Dobkowski
Jerzy Ładysz z Jeleniej Góry okazał się najszybszy na 10 km trasie II Biegu im. Adama Chętnika w Rzekuniu.

II Bieg im. Adama Chętnika w Rzekuniu

Zawody ukończył z czasem 37 minut i 59 sekund, wyprzedzając drugiego na mecie ostrołęczanina Sławomira Mąkę - 38:57 i Jacka Nastałka z Jeleniej Góry - 39:38. Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątkę wywalczyli: Arkadiusz Narojczyk (Maków Mazowiecki) - 40:55, Marek Kwiecień (Marki) - 41:28, Mirosław Wilkowski (Ostrołęka) - 42:08, Leszek Stubiński (Piszczac) - 42:32, Marcin Gromecki (Ulaski) - 42:57, Wojciech Broniek (Ostrołęka) - 43:17 i Adam Dawidczyk (Ostrołęka) - 43:54.

Najszybszą kobietę na 10 km okazała się Sylwia Wojewódzka z Płocka - 53:52. Na podium stanęły jeszcze Wiktoria Olkowska (Szelków) - 55:40 i Barbara Kosakowska-Szutkowska (Olsztyn) - 59:00. Organizatorzy przyznali również nagrody w licznych kategoriach wiekowych. Więcej o nich na www.to.com.pl. Przed biegiem głównym na trasie na dystaneis 1000 metrów rywalizowali młodzi lekkoatleci. W gronie klas 1-3 zwyciężyli Maja Sokołowska i Michał Korsak. W gronie klas IV-VI najlepsi okazali się Iza Duszak i Kacper Sokołowski. W kategorii gimnazjalistów triumfowali Piotr Sadłowski i Dorota Śnietka.

W całych zawodach organizowanych przez Łukasza Chojnackiego i Przemysława Dąbrowskiego udział wzięło blisko sto zawodniczek i zawodników z kilkunastu miejscowości. Głównym sponsorem imprezy był Urząd Gminy Rzekuń, a sponsorami dodatkowymi: siłownia Forma5 Club, pizzeria Da Grasso i salon kosmetyczny Belleza.