MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nielegalne automaty do gier hazardowych w Makowie Mazowieckim. Ujawnili je funkcjonariusze służby celno-skarbowej i makowscy policjanci

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. KPP w Makowie Mazowieckim
Makowscy policjanci i funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przechwycili nielegalne automaty do gier hazardowych. Na terenie Makowa Mazowieckiego ujawniono pięć nielegalnych automatów i zabezpieczono 11 tysięcy złotych.

17 czerwca 2024 funkcjonariusze MUCS w Warszawie przeprowadzili czynności służbowe w lokalu znajdującego się na terenie Makowa Mazowieckiego. Działania prowadzone były wspólnie z makowskimi policjantami wydziału kryminalnego.

Podczas czynności ujawniono pięć nielegalnych automatów do gier oraz środki pieniężne w kwocie 11 065 tys. zł. Znalezione urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego. W lokalu obecna była 44-letnia kobieta, która udostępniała maszyny do gier wbrew obowiązującym przepisom. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawieni kobiecie zarzutu z kodeksu karnego skarbowego

- informuje podkom. Monika Winnik z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

I przypomina, że w 2017 r. weszły w życie zmiany w Ustawie o grach hazardowych. Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w jakim umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie takiego typu gier, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki