MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie wożą już wody beczkami

ar
Wójt Gumkowski zadowolony jest z tegorocznych inwestycji
Wójt Gumkowski zadowolony jest z tegorocznych inwestycji Fot. A. Rusinek
Do niedawna wielu mieszkańców Lubotynia Kolonii, Turobina Brzozowej, Rząśnika woziło wodę do picia w beczkach z Lubotynia, płacąc za nią drobne pieniądze do gminnej kasy. Dzisiaj woda płynie z kranów w ich domach.

Wójt Gumkowski zadowolony jest z tegorocznych inwestycji
(fot. Fot. A. Rusinek)

- To wielka wygoda, choć trzeba było zapłacić 1000 złotych za przyłącze do sieci. Ale ile myśmy się tych beczek dotychczas nataszczyli, bo wody w studni mamy niewiele - mówi Zygmunt Pecka z Lubotynia Kolonii.
Krystyna Świątkowska, sołtys Lubotynia Kolonii też się cieszy, choć uważa, że woda ze studni jest smaczniejsza niż z wodociągu.
- Każdy, kto chciał mógł się do wodociągu przyłączyć. Wielu gospodarzy z tego skorzystało i są zadowoleni - zapewnia.
Nowy wodociąg oddano do użytku kilka tygodni temu. Ireneusz Gumkowski wójt gminy Stary Lubotyń uważa, że wodociągi to najpilniejsza potrzeba gminy. Tegoroczna inwestycja wodociągowa kosztowała gminę 831 tys. zł. W przyszłym roku przewidziana jest budowa ok. 35 km wodociągu we wsiach: Świerże, Chmielewo, Gumowo, Podbiele, Żochowo, Żyłowo i Rabędy.
Wodociąg to nie jedyna gminna inwestycja tego roku. Za 100 tys. zł ułożono chodniki wraz z wjazdami do posesji w Starym Lubotyniu, za 217 tys. zł wykonano 1200 m bitumicznej drogi w Gniazdowie. Zmodernizowano oświetlenie uliczne w Grądzikach. Remontu i modernizacji doczekał się budynek Urzędu Gminy, na którym zmieniono dach, wymieniono drzwi i okna, odnowiono wszystkie pomieszczenia, zmodernizowano łazienki. Zrobiło się jasno, czysto i przytulnie. Z piętra na parter gminnego budynku została przeniesiona gminna biblioteka, zyskując ładniejszą czytelnię. Koszt remontu budynku wyniósł ponad 180 tys. złotych.
- W przyszłym roku będziemy chcieli zrobić elewację budynku urzędu. Do innych pilnych inwestycji należy budowa drogi Podbiele-Żyłowo, budowa zbiornika na stacji uzdatniania wody, założenie oświetlenia ulicznego w Lubotyniu Kolonii, budowa 50 gnojowników. Część pieniędzy na te inwestycje będziemy pozyskiwać z funduszu SAPARD - zapowiada wójt Gumkowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki