MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie tylko dla orłów

(mb)
Prelekcji o ptakach wysłuchało z uwagą bardzo wielu uczniów
Prelekcji o ptakach wysłuchało z uwagą bardzo wielu uczniów K. Barc
19 kwietnia w ostrowskim MDK-u odbyły się II Ostrowskie Spotkania Ornitologiczne.

Organizatorem sesji popularno-naukowej był Zespół Szkół Publicznych nr 1, a konkretnie Jerzy Bauer - dyrektor szkoły i nauczyciel geografii, który powiedział nam:
- Dlaczego namawiamy do obserwowania ptaków? Ponieważ każdy z nas jest w stanie to robić, a świat ptaków jest bardzo zróżnicowany. Gdy młodzieży zwrócimy na to uwagę, to zauważy ona rzeczy niesłychane. To wzbudza ciekawość i uwrażliwia na otaczający świat.
Ornitologia jest wiodącym tematem realizowanej w ZSP nr 1 tzw. ścieżki edukacji ekologicznej. Szkoła współpracuje w tej sprawie z Nadleśnictwem Ostrów Mazowiecka, a także m.in. z Towarzystwem Przyrodniczym "Bocian" w Siedlcach.
Jednym z wykładowców sesji ornitologicznej, w której wzięło udział ok. 180 osób (nauczycieli i uczniów z dziesięciu szkół podstawowych i gimnazjów), był dr Paweł Loro z Katedry Botaniki i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego - dwukrotny uczestnik wypraw antarktycznych, absolwent szkoły nr 2 w Ostrowi (wchodzącej dziś w skład ZSP nr 1).
W przyszłym roku też odbędą się spotkania ornitologiczne, ale wtedy planowane są także zajęcia w terenie - w Terenowej Stacji Edukacji Ekologicznej, którą szkoła wspólnie z Nadleśnictwem zorganizować ma w Udrzynie w dolinie Bugu.
*
Zespół Szkół Publicznych nr 1 prowadzi - we współpracy z ogólnopolskimi pozarządowymi organizacjami ekologicznymi - program monitoringu populacji bociana białego na Ziemi Ostrowskiej. Działa tu także sekcja ornitologiczna. Od kwietnia tego roku realizowany jest tu program edukacyjny "Ptaki", zainicjowany i koordynowany przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków w Gdańsku. Szkoła współpracuje również z Komitetem Ochrony Orłów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki