MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie przejedziecie przez most w Łęgu

ar
Stary, drewniany most w Łęgu nie wytrzymał ciężkiego ruchu kołowego. Rozdwoiła się jedna z podpór. Most ostatnio remontowany był po zarwaniu w 1995 roku.

Mimo znaku ograniczającego ruch pojazdów do ładowności 8 ton, jeździły nim prawdopodobnie również ciężkie samochody, bo przez most wiodła najkrótsza droga z Jaciążka na "tysiąclatkę". W tej chwili opracowywana jest ekspertyza dotycząca możliwości i kosztów naprawy mostu.
- Na podstawie tej ekspertyzy Rada Powiatu i starosta będą musieli podjąć decyzję co do remontu mostu - mówi Zdzisław Soból, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Makowie Mazowieckim. - Będziemy starali się naprawić go jak najszybciej, bo zdajemy sobie sprawę, że jest to znaczne utrudnienie dla ruchu lokalnego, bowiem wieś Łęg położona jest po obu stronach Orzyca i rolnicy przez most dojeżdżali na pola.
W tej chwili most jest nieprzejezdny, o czym informują stosowne znaki w Jaciążku i po drugiej stronie mostu, w Łęgu. Mimo to samochody zapuszczają się w drogę przez Łęg i zawracają przed mostem, na którym drogowcy jako blokadę wyrzucili kupę piachu. Przez most w Łęgu można więc tylko przejść pieszo albo przejechać rowerem. O czym informujemy kierowców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki