Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nie parkować przed blokami

(ar)
Inspektor Łukaszewski notuje każdą interwencję
Inspektor Łukaszewski notuje każdą interwencję Fot. A. Rusinek
Do redakcji zgłoszono z Makowa problem parkowania samochodów pod blokami na ulicach Kopernika i Ciechanowskiej. Osiedle wyposażone jest w obszerne parkingi, mimo to niektórzy mieszkańcy parkują samochody na wewnętrznych uliczkach, pod klatkami bloków, co innym lokatorom najwyraźniej przeszkadza.

Inspektor Łukaszewski notuje każdą interwencję

(fot. Fot. A. Rusinek)

- Mieliśmy również tego typu sygnały w ostatnim czasie. Patrolowaliśmy osiedle wraz z dzielnicowym policji. Kilku kierowców upomnieliśmy, wystawiliśmy też kilka mandatów. Najwięcej interwencji było pod blokiem nr 8 przy ul. Kopernika - informuje inspektor Robert Łukaszewski ze Straży Miejskiej Urzędu Miasta.
Przed południem 9 marca objeżdżamy razem osiedlowe uliczki. Przed blokiem Ciechanowska 3g zaparkowana skoda. Strażnik szuka właściciela. Starszy człowiek tłumaczy, że musi chorą żonę odwieźć na pogrzeb. Sam zresztą też ma chore nogi. Ale zapewnia, że pod blokiem parkuje wyjątkowo. Inspektor Łukaszewski poucza, że parkować należy jednak na parkingach.
Pod klatką schodową bloku na ul. Kopernika 13 zaparkowany fiat uno. Bez tablic rejestracyjnych. Strażnik znów szuka właściciela. Ten wygląda z okna na trzecim piętrze. Informuje, że samochód został dopiero co kupiony, córka właśnie poszła go zarejestrować, dla bezpieczeństwa pozostawiając auto pod blokiem. Potem - jak zapewnia - będzie stało przepisowo na parkingu.
- Ludzie na ogół stosują się do naszych upomnień. Trudno ich od razu karać mandatami. Ale uporczywych karamy - informuje inspektor Łukaszewski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki