MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie daj się oszukać. Poznaj metody działania przestępców: "na opał" i "na policjanta"

possowski
Obecny okres może okazać się dobry czasem dla oszustów, których ofiarami stają się osoby starsze. Wśród metod, które mogą się pojawić będą m.in. te odnoszące się do dofinansowania na opał ale także co ciekawe metoda na policjanta - przestrzega Sylwester Marczak z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Przy pierwszej z metod sprawcy mogą przedstawić fikcyjne umowy lub też inne dokumenty na mocy których osoby mogą otrzymać dofinansowanie na kupno węgla. Przy drugiej osoby nieumundurowane przedstawiają się jako policjanci wskazując na konieczność przeszukania w związku z przestępstwem.

Oszuści mogą również tłumaczyć, że przeprowadzają badania pod kątem chociażby satysfakcji z pracy policjantów. W ten sposób gromadzą wiedzę na temat stanu majątkowego potencjalnych ofiar oraz danych osobowych. Policja przypomina, że policjant nieumundurowany ma obowiązek okazać legitymację służbową w taki sposób by było możliwe spisanie m.in. nr służbowego.

Jeżeli spotkamy się z powyższymi sytuacjami należy niezwłocznie poinformować o tym fakcie policję pod nr tel. 997 lub 112.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki