Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nauka poszła w las

(mb)
Uczniowie z gimnazjum w Karniewie zaprezentowali przedstawienie "Po nas choćby potop"
Uczniowie z gimnazjum w Karniewie zaprezentowali przedstawienie "Po nas choćby potop" Fot. M. Bubrzycki
Wszystkie placówki oświatowe z gminy Karniewo rywalizowały w konkursie ekologicznym poświęconym lasowi.

Uczniowie z gimnazjum w Karniewie zaprezentowali przedstawienie "Po nas choćby potop"
(fot. Fot. M. Bubrzycki)

W Karniewie 5 czerwca po raz drugi rozstrzygnięto konkurs ekologiczny przebiegający pod hasłem "Las i my".
- Na pomysł zorganizowania takiego konkursu wpadłam w ubiegłym roku - mówi Wiesława Modzelewska, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Karniewie. - Uważam, że trzeba coraz więcej mówić i uczyć o środowisku i jego ochronie. Jeśli wpoimy dzieciom pewne nawyki, to one przekażą je także swoim rodzicom. W mojej szkole od początku tematyka ekologiczna jest stale obecna, a od ubiegłego roku działa u nas koło ekologiczne.
Pierwszy konkurs dotyczył ogólnej tematyki ekologicznej. Tegoroczny poświęcony był lasowi, a następny - za rok - będzie związany z ochroną wód.
Od początku roku szkolnego w przedszkolu w Karniewie, w gimnazjum w Karniewie oraz w czterech szkołach podstawowych na różne sposoby uczono dzieci, jak żyć ekologicznie. Organizowano konkursy, dzieci robiły gazetki, pisały wiersze, robiły budki dla ptaków, dokarmiały zwierzęta. Plon całorocznej pracy zgromadzono na wystawie w remizie strażackiej w Karniewie.
W tej samej sali dzieci z wszystkich sześciu placówek oświatowych przedstawiały eko-teatrzyki, czyli przedstawienia poświęcone lasowi. Najwyżej oceniono przedstawienie przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Karniewie - inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Nauka poszła w las", przygotowaną pod kierunkiem Teresy Michalak. Nagrodą za pierwsze miejsce była kamera cyfrowa. Drugą nagrodę (rzutnik pisma) przyznano przedstawieniu Publicznego Gimnazjum w Karniewie, a trzecią (magnetowid) inscenizacji Szkoły Podstawowej w Romanowie.
Jury oceniło też pracę szkół w zakresie oświaty ekologicznej, czego plonem była wspomniana wystawa. Pierwszą nagrodę - zestaw komputerowy z drukarką - otrzymało Publiczne Gimnazjum w Karniewie (to duża zasługa Zenony Żychowskiej - nauczycielki biologii), drugą (aparat cyfrowy) Szkoła Podstawowa w Karniewie i trzecią (magnetowid) Przedszkole Samorządowe w Karniewie. Wyróżniono Szkołę Podstawową w Łukowie.
O pieniądze na nagrody z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wystarała się dyrektor Modzelewska. W pracach jury oceniającego ekologiczne dokonania szkół wzięli także udział przedstawiciele Nadleśnictwa Pułtusk oraz gminy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki