Nasi wciąż w czołówce kolarskich wyścigów MTB (zdjęcia)

Maria Kamińska po raz kolejny nie zawiodła.
Maria Kamińska po raz kolejny nie zawiodła. J. Czaplicki
Pogodowa karuzela - czyli przejmujące zimno i wichura na przemian z przyjemnymi ciepłymi momentami, a następnie deszcz i obfity śnieg.

Grand Prix MTB w Otwocku

Taka pogoda nie wystraszyła zawodników Ostrołęka Cycling Team, którzy pojawili się na trasie pierwszego etapu tegorocznego wyścigu Merida Mazovia MTB Marathon.
W sumie do rywalizacji przystąpiło blisko 1400 zawodników z całego kraju, którzy startowali na czterech dystansach o długości: 9 km, 24 km, 44 km, 70 km. Meta znajdowała się na stadionie miejskim w Otwocku.

Z naszych reprezentantów najlepiej spisała się Maria Kamińska, która po raz kolejny wywalczyła miejsce na najwyższym miejscu podium. Najwięcej punktów w klasyfikacji drużynowej dla OCT zdobył Wojciech Bukowski, który tego dnia poczuł się na siłach, by pokonać najdłuższy dystans zawodów.

W Otwocku starowali również Wiesław Kamiński, Wiesław Podeszwa, Jacek Dmochowski i Grzegorz Ziemak. Drugie zawody z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon odbędą się w niedzielę, 15 kwietnia w Piasecznie.

Pod koniec marca drużyna Ostrołęka Cycling Team wystartowała również w zawodach Poland Bike Marathon w Legionowie. W tych zawodach Maria Kamińska była jak zwykle niezawodna i kolejny raz zajęła miejsce na podium, plasując się na drugiej pozycji.

Z Ostrołęki wystartował również Artur Budny, młody i obiecujący zawodnik OCT. Mimo kłopotów technicznych na trasie zajął siódme miejsce w klasyfikacji open zawodników w kategorii wiekowej poniżej 14 lat.