Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasi w trzeciej i czwartej setce

(jp)
W ogólnopolskim rankingu szkół średnich przygotowanym przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita" znalazły się cztery szkoły z naszego regionu. I LO z Ostrołęki, Licea Ogólnokształcące z Przasnysza i Ostrowi oraz ZSZ nr 2 z Ostrołęki. Wszystkie znalazły się w trzeciej i czwartej setce. Żadna szkoła z naszego regionu nie znalazła się w rankingu 2003.

Jak co roku, o miejscu szkoły w rankingu decydują sukcesy jej uczniów w olimpiadach przedmiotowych. Autorzy przyjmują to kryterium jako decydujące, ponieważ wychodzą z założenia, że szkoła której uczniowie odnoszą sukcesy w olimpiadach, stwarza warunki do rozwijania zdolności, zainteresowań oraz pogłębiania wiedzy ponad minimum programowe. Liczba finalistów i laureatów ogólnopolskich etapów olimpiad porównywana jest z ogólną liczbą uczniów w szkole i dopiero ten wskaźnik ostatecznie rozstrzyga o pozycji w rankingu.
W pierwszej dziesiątce rankingu od lat niezmiennie pojawiają się te same szkoły, co roku zamieniają się tylko miejscami. Tegoroczna pierwsza trójka to XIII LO w Szczecinie, I LO im. M. Kopernika w Łodzi i XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Najlepsza szkoła z Mazowsza - VI LO im. J. Kochanowskiego w Radomiu - znalazła się na szóstym miejscu.
Najwyżej sklasyfikowana w rankingu szkoła z regionu ostrołęckiego to I LO im. gen. Bema. Szkoła ta zajęła 216. miejsce z trzema finalistami w dwóch ogólnopolskich olimpiadach. Na 259. miejscu znalazło się LO im. KEN z Przasnysza (dwóch finalistów w dwóch olimpiadach). 273. miejsce to LO im. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej (również dwóch finalistów w dwóch olimpiadach). 332. pozycja przypadła zaś ZSZ nr 2 w Ostrołęce (dwóch finalistów w jednej olimpiadzie).
Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce miał w zeszłym roku dwóch finalistów w Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej: uczniów piątej obecnie klasy technikum ekonomicznego, Beatę Małż i Jarosława Śledzika. Do olimpiady przygotowywała ich wicedyrektor szkoły Alina Gołaś.
W I Liceum Ogólnokształcącym w finale olimpiady języka polskiego byli Magdalena Dorobińska (uczennica IV klasy) i Karol Samsel (uczeń II klasy), ich opiekunką była Ewa Bucińska. Magdalena Dorobińska znalazła się też w finale olimpiady filozoficznej, do której przygotowywała się pod kierunkiem Agaty Soczyńskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki