Nasi lekkoatleci z dużymi szansami na medale

Kornelia Suchecka w trójskoku.
Kornelia Suchecka w trójskoku. UKS Siódemka Ostrołęka
Bardzo udany występ zapisały na swoim koncie reprezentantki dwóch ostrołęckich klubów - OKLA i UKS Siódemka podczas zawodów w skokach lekkoatletycznych w Płońsku.

Kornelia Suchecka w trójskoku. (fot. UKS Siódemka Ostrołęka)Kolejny udany występ na swoim koncie zapisała Magdalena Żebrowska, która w konkursie skoku w dal juniorek zajęła trzecie miejsce z wynikiem 5.67 m. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego z wynikiem 11.99 m uplasowała się na czwartym miejscu w trójskoku.
- Widać, że Magdę stać na dalekie skakanie w trójskoku i wyniki powyżej 12.00 metrów - podkreśla trener Bartosz Witkowski. - Jeśli wyeliminujemy błędy techniczne w skoku w dal, to podczas Mistrzostw Polski Juniorek Magda Żebrowska powalczy o dwa medale.

Dobrych wyników w najważniejszych imprezach sezonu mogą upatrywać również w gronie swoich zawodniczek również trenerzy UKS Siódemka - Marek Mierzejewski i Dariusz Dąbrowski. W imprezie rozgrywanej w Płońsku na czwartej pozycji z wynikiem 5.37 m uplasowała się juniorka młodsza Aleksandra Grzyb. To wynik, który gwarantuje zawodnicze UKS Siódemka udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Piąte miejsce w tej samej konkurencji zajęła Kornelia Suchecka - 5.24 m, a ósma była o rok młodsza od klubowych koleżanek Agnieszka Pędzich - 4.73 m.

W konkursie trójskoku Kornelia Suchecka uplasowała się na piątym miejscu z bardzo dobrym wynikiem 11.78 m, jednak przy zbyt silnym wietrze nie został on uznany, jako najlepszy wynik zawodniczki w sezonie. Aleksandra Grzyb była tym konkursie szósta z wynikiem 11.21 m. Zawodniczki UKS Siódemka obecnie otwierają krajowe rankingi w trójskoku w swojej kategorii wiekowej - Aleksandra Grzyb (11.56 m) i Kornelia Suchecka (11.54 m) i są faworytkami do walki o medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

O medale w Mistrzostwach Polski Weteranów chce walczyć najbardziej doświadczona zawodniczka OKLA Ewa Bartosik, która również startowała w Płońsku. W skoku w dal ostrołęczanka uzyskała 3.98 m, a w trójskoku 9.13 m. To wyniki, które zarówno podczas Mistrzostw Polski, jak i Mistrzostw Europy powinny dać Ewie Bartosik kolejne medale.