Narew zwycięska w trzecim sparingu [ZDJĘCIA]

Michał Kowalczyk
Narew Ostrołęka pokonała Świt Baranowo 4:3 w meczu sparingowym, jaki odbył się w sobotnie popołudnie na stadionie przy ul. Partyzantów w Ostrołęce. Niebiesko-czerwoni zwyciężyli z wyżej notowanym, ale osłabionym rywalem.

Piłkarze Świtu tego samego dnia występowali w turnieju w Zawadach, dlatego też część z nich dotarła do Ostrołęki już po pierwszym gwizdku sędziego, mając "w nogach" sporo kilometrów. Ostrołęczanie wykorzystali to i po 7 minutach prowadzili 1:0 po golu Adriana Piersy. Na 2:0 w 25. minucie podwyższył Bartosz Pędzich. Świtowcy nie zamierzali jednak odpuszczać - piłkarzom z Baranowa bramkę kontaktową sprezentował bramkarz Narwi, tracąc ją przed polem karnym, co wykorzystał Marcin Dobrzyński. Na 2:2 w 43. minucie strzelił za to Damian Duszak - gol z rzutu wolnego z 18 metrów był ozdobą tego meczu. Do przerwy 2:2.

W drugiej połowie na prowadzenie wyszli piłkarze z Baranowa, w 63. minucie z kolejnego błędu golkipera Narwi skorzystał Damian Duszak. Niebiesko-czerwoni nie złożyli jednak broni, w 78. minucie do remisu doprowadził Miłosz Mierzejewski, a w doliczonym czasie gry wynik na 4:3 dla Narwi ustalił Marcin Kobrzyński.

Dla ostrołęckiej Narwi był to już trzeci sparing, niebiesko-czerwoni w poprzednich meczach zanotowali porażki 1:2 z Orłem Sypniewo i 3:4 z Iskrą Krasne.