Narew sparingowo lepsza od Bartnika

archiwum MZKS Narew 1962 Ostrołęka
Piłkarze Narwi Ostrołęka kontynuują przygotowania do rozgrywek B Klasy ostrołęckiej, a jednym z ważnych elementów przygotowań są rozgrywane sparingi. Podopieczni Rafała Koska nie idą z prądem i grają mecze głównie z wyżej notowanymi rywalami, takimi jak Aldo Bartnik Myszyniec.

Spotkanie Aldo Bartnik Myszyniec - Narew Ostrołęka odbyło się na stadionie w Myszyńcu. Gospodarze w pierwszej połowie mieli jednak mniej do powiedzenia, bo to Narew nadawała ton rywalizacji. W 2. minucie na 1:0 dla gości strzelił Bartosz Pędzich, a po 10 minutach mieliśmy 2:0 po trafieniu Pawła Lutrzykowskiego. Usilne starania Narwi o trzeciego gola znalazły odzwierciedlenie w 41. minucie, kiedy to wynik na 3:0 podwyższył Michał Markowski. Pierwsze 45 minut dobiegło końca, a w lepszych nastrojach byli ostrołęczanie.

Druga połowa wyglądała już inaczej. W 51. minucie pierwszego gola dla Aldo Bartnika strzelił Szymon Kulas i wydawało się, że miejscowi mogą odważniej ruszyć do odrabiania strat. Zapał został jednak ostudzony w 58. minucie - bramkę na 4:1 strzelił Marcin Kobrzyński. Narwianie grali spokojniej, ale w końcówce emocji jednak nie zabrakło. Najpierw w 86. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Murach, a kilka minut później - już w doliczonym czasie gry - ten sam zawodnik wykorzystał rzut karny, dając Aldo Bartnikowi bramkę kontaktową. Na więcej czasu już nie starczyło, Narew wygrała więc 4:3.

Aldo Bartnik Myszyniec już w środę rozegra spotkanie 1. rundy okręgowego Pucharu Polski z Koroną II Ostrołęka. Mecz zaplanowano o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Witosa. Z kolei Narew w sobotę czeka sprawdzian generalny przed ligą - spotkanie z Wymakraczem Długosiodło.

Aldo Bartnik Myszyniec - Narew Ostrołęka 3:4 (0:3)
Bramki: 51' Sz. Kulas; 86' 90' T. Murach - 2' Pędzich, 10' Lutrzykowski, 41' Markowski, 58' Kobrzyński

Aldo Bartnik: M. Warych - Lemański, A. Warych, Kowalczyk, Łachacz - T. Murach, Kobus, Balcerzyk, Stań, Szymański, Sz. Kulas. Zagrali także: Krajza, K. Murach, Zyśk.

Narew: Wesołowski – Wysocki, A. Mierzejewski, Lutrzykowski, Dziczek – Piersa, Jóźwiak, Dworecki, Markowski, Chorążewicz – Pędzich. Zagrali także: Kaliszewski – M. Mierzejewski, A. Bednarczyk, Majewski, Dąbrowski, Grodzki, Olbryś, Kobrzyński.