Najlepsze szczypiornistki z III LO. Zobacz zdjęcia i wideo

Szczypiornistki III LO po zaciętej batalii wywalczyło puchar przechodni prezydenta. A. Dobkowski
Szczypiornistki III LO okazały się najlepsze w mistrzostwach miasta i wywalczyły przechodni puchar prezydenta Ostrołęki.

W zawodach organizowanych przez Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej nie brakowało emocji od pierwszego aż do ostatniego meczu. W zawodach podopieczne trenera Rafała Niećki z III LO odniosły zwycięstwa kolejno nad: ZSZ nr 1 8:2, ZSZ nr 2 8:1, ZSZ nr 3 8:0, ZSZ nr 4 7:3, II LO 5:0. W efekcie ostatnie spotkanie z I LO decydowało o zwycięstwie w całym turnieju. Podział punktów przy remisie 2:2 sprawił, że lepszym bilansem bramkowym mogło pochwalić się III LO i wywalczyły pierwsze miejsce.

W ręce najlepszego zespołu trafił puchar, a do pozostałych zespołów dyplomy, które wręczali wiceprezydent miasta Paweł Stańczyk oraz wicedyrektor MZOSTiIT Radosław Stachacz. Końcowa klasyfikacja zawodów: 1. III LO - 11 pkt, 2. I LO - 11 pkt, 3. ZSZ nr 2 - 6 pkt, 4. ZSZ nr 4 - 6 pkt, 5. II LO - 4 pkt, 6. ZSZ nr 3 - 4 pkt, 7. ZSZ nr 1 - 0 pkt.

Triumfatorki mistrzostw z III LO w zawodach wystąpiły w składzie: Eliza Choromańska, Paulina Szpakowska, Kinga Korczakowska, Paula Tomaszewska, Karolina Klimczak, Patrycja Koźliczak, Sandra Radek, Wiktoria Wiśniewska, Ilona Zięba, Kinga Leszczyńska i Adrianna Milewska.

Kolejnymi zawodami dla szkół średnich będą mistrzostwa miasta szkół średnich w piłce ręcznej mężczyzn, które MZOSTiIT zaplanował na 28-29 stycznia w hali im. Arkadiusza Gołasia.