Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na Parafiadę z księdzem Sajewskim

(r)
Piętnastu członków Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego, prowadzonego przy parafii pw. św. Alberta w Makowie Mazowieckim, wyjedzie 27 czerwca z księdzem proboszczem Zbigniewem Sajewskim na Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży do Warszawy.

Parafiada to nie tylko tygodniowe spotkanie dzieci i młodzieży z kilkunastu krajów Europy, to przede wszystkim całoroczny program działalności z młodzieżą - kulturalno-oświatowej, sportowej i liturgiczno-modlitewnej.
Parafiada jest organizowana od 16 lat jako jedna z form realizacji czterystuletnich tradycji Zakonu Pijarów, który od zarania promował programy edukacyjne w społeczeństwie. Program dostosowany jest do lokalnych warunków i potrzeb, ma na celu wychowanie przez sport, kulturę i religię.
Dzieci z Makowa będą uczestniczyły w Parafiadzie po raz piąty. W ubiegłych latach zdobyły złoty medal w koszykówce i trzecie miejsce w tenisie stołowym. W tym roku wystawiają drużynę piłki nożnej, każdy uczestnik ma ponadto prawo startować w trzech innych dyscyplinach sportowych.
- Choć duch szlachetnej rywalizacji sportowej podczas tego spotkania jest ważny, jeszcze ważniejsze są wspólne przeżycia kulturalne i duchowe, a czeka nas tam sporo atrakcji - powiedział nam ks. Zbigniew Sajewski.
Koszt udziału w Parafiadzie wynosi 230 zł od osoby. Uczestnicy mają go pokrywać w jednej czwartej, pozostałych pieniędzy ks. Sajewski wciąż poszukuje u sponsorów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki