Program całego przedsięwzięcia był bardzo bogaty. W poniedziałek 9 września w miejscowej bazylice mniejszej odbyła się msza św. Po nabożeństwie w budynku dzwonnicy miało miejsce nocne czuwanie w intencji zmarłych członków zespołu folklorystycznego „Kurpiowszczyzna” oraz osób zaangażowanych w krzewienie kultury kurpiowskiej. Od wtorku 10 września rozpoczął się cykl warsztatów. Prowadzili je głównie pracownicy RCKK w Myszyńcu. Tomasz Mierzejek przybliżał uczestnikom tajniki genealogii. Warsztaty malarskie prowadziła Ewelina Pawłowska, warsztaty nauki tańca kurpiowskiego Mariusz Pliszka, zaś warsztaty fotograficzne Paweł Osowiecki. Odbyły się także warsztaty z zakresu bicia w dzwony (prowadzący Andrzej Żera). Po ich zakończeniu przeprowadzony został konkurs bicia w dzwony, w którym wzięło udział 24 uczestników w różnym wieku. Spotkania śpiewacze „Na kurpiowską nutę” prowadzili członkowie folklorystycznych zespołów senioralnych działających przy RCKK. Prowadzącym warsztaty z zakresu twórczości ludowej był Stanisław Ropiak. Noc Poezji zorganizowali pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Myszyńcu. Tomasz Mierzejek i dyrektor RCKK w Myszyńcu Zdzisław Ścibek oprowadzali po budynku dzwonnicy zorganizowane grupy zwiedzających i opowiadali o jej historii.
W niedzielę 15 września w budynku dzwonnicy wręczono dyplomy i nagrody dla zwycięzców konkursu bicia w dzwony. Wręczali je burmistrz Myszyńca Sławomir Ceberek i dyrektor Zdzisław Ścibek. Potem Odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Kurpie/Ostrołęka w starej fotografii”. Powstała one we współpracy ze Związkiem Kurpiów. O starych fotografiach i powstawaniu wystawy oraz pamiątkowego albumu opowiadały prezes Iwona Choroszewska- Zyśk i Małgorzata Parzych. Myszynieckie Nocy w Dzwonnicy zakończył koncert finałowy w bazylice mniejszej. Na stuletnich organach w świątyni zagrał prof. Ireneusz Wyrwa z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.
Kilkudniowy maraton kulturalny w Myszyńcu przeszedł do historii. Jego organizatorzy są zmęczeni, ale szczęśliwi.
Te kilka dni było dla nas bardzo wyczerpujące. Mamy jednak już kilkuletnie doświadczenie i zgrany zespół. Pracownicy RCKK są nie tylko pracowici, lecz także kreatywni. Cieszy nas także rosnąca frekwencja na organizowanych przez nas warsztatach. Bicia w dzwony uczyło się aż 30 osób, a 24 z nich wzięło udział w konkursie. Podobnie było na innych spotkaniach. Z tego czerpiemy satysfakcję i motywację do dalszej pracy
- mówi dyrektor RCKK w Myszyńcu Zdzisław Ścibek.
Myszynieckie Noce w Dzwonnicy odbyły się już po raz piąty. Ich głównym organizatorem było Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej. Partnerami całego przedsięwzięcia były: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Myszyńcu, Gmina Myszyniec, Związek Kurpiów i Stowarzyszenie Artystów Kurpiowskich. Działania w ramach Myszynieckich Nocy w Dzwonnicy współfinasowane były przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.