MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Myszyniec. Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej z Nagrodą im. Oskara Kolberga. Pracownicy odebrali ją 6.07.2022 podczas gali w Warszawie

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu zostało laureatem 47. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga dla instytucji i organizacji zasłużonych w opiece i upowszechnianiu kultury ludowej. W środę 6 lipca 2022 w Warszawie odbyła się gala, podczas której nagroda została wręczona.

W tegorocznej 47. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga laureatami zostało 14 artystów, tworzących w dziedzinach sztuk plastycznych i rękodzieła, literatury, śpiewu, muzyki instrumentalnej oraz tańca.

Wszyscy laureaci otrzymali Medale im. Oskara Kolberga projektu Anny Jarnuszkiewicz, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody finansowe ufundowane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz samorząd województwa mazowieckiego.

Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu to animatorzy, twórcy, artyści, pełni pomysłów, pasji i zaangażowania w to co robią, którym nie brakuje odwagi w podejmowaniu twórczego ryzyka. Promują gminę Myszyniec oraz całą Kurpiowszczyznę, w Polsce i poza jej granicami

- pisze RCKK.

Zobacz inne materiały z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki