MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Myszyniec. Orszak Trzech Króli 2022. Zdjęcia, wideo. 6.01.2022

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. Beata Modzelewska
W Myszyńcu Orszak Trzech Króli odbył się po raz pierwszy. Setki mieszkańców przemaszerowały w korowodzie z bazyliki do amfiteatru.

Uroczysty korowód wyruszył sprzed bazyliki ok. godz. 13.00 (po mszy świętej). Za gwiazdą podążała kareta, którą jechała Święta Rodzina. Za karetą szlii Trzej Królowie, a za nimi mieszkańcy miasta i gminy oraz goście. Główną ulicą Myszyńca korowód przemaszerował do amfiteatru.

- To piękna katecheza, pokazanie tradycji, ale przede wszystkim tego, co wydarzyło się dwa tysiące lat temu. Chrystus przychodzi jako zbawiciel do każdego z nas. To powinno stale pobudzać nas do dziękczynienia i radości - mówił ks. Zbigniew Jaroszewski, proboszcz myszynieckiej parafii.

- Bardzo się cieszę, że jest nas tutaj tak wielu. Chciałabym wobec tego wszystkim mieszkańcóm gminy Myszyniec, i nie tylko, życzyć w nowym roku i z okazji tego święta wiary, nadziei i miłości. Wiary, bo powinniśmy wierzyć, że w trudnych chwilach jest z nami Jezus. Nadziei, że to jutro będzie lepsze, że wreszcie uporamy się z największym problemem, jaki teraz mamy, a mianowicie z epidemią. No i miłości - miłości, która powinna objawiać się szacunkiem - mówiła Elżbieta Abramczyk, burmistrz Myszyńca.

A Zdzisław Ścibek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu (RCKK było współorganizatorem wydarzenia) podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie orszaku.

- Chciałem podkreślić, że pomysłodawcą był ksiądz Przemek (prowadził wydarzenie - red.). Podziękujmy mu za to brawami. Chciałbym również podziękować wszystkim, którzy się przyczynili do organizacji wydarzenia. I myślę, że wspaniale dziś będziemy się bawić, mimo iż pogoda nie sprzyja.

Uczestnicy zaśpiewali kilka kolęd (przy akompaniamencie zespołu), a potem ci, którzy zmarzli, mogli rozgrzać się przy ognisku, konsumując kiełbaski lub/i grochówkę.

W tym roku - po raz pierwszy - zorganizowano także Orszak Trzech Króli w Baranowie:

Orszak Trzech Króli w Baranowie. 6.01.2022. Orszak zorganizo...

Orszak w Ostrołęce - przed pandemią gromadzący tysiące osób - w tym roku był dużo skromniejszy:

Ostrołęka. Orszak Trzech Króli 2022. W tym roku skromniej ni...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki