MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Monika Pyrek promuje aktywność fizyczną wśród dzieci! Rusza kolejna edycja „KINDER Joy of Moving Alternatywne lekcje WF”

PS
Fundacja Moniki Pyrek
Rusza kolejna edycja akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”!. Realizowana przez Fundację Moniki Pyrek akcja promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Pierwszy przystanek już w poniedziałek, 11 kwietnia, we Wrześni.

To już szósty cykl spotkań organizowanych w szkołach podstawowych od 2017 roku przez Fundację Moniki Pyrek – byłej lekkoatletki, czterokrotnej olimpijki i wicemistrzyni świata w skoku o tyczce. Akcja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu.

– Staramy się podążać za tym, co interesuje dzieci, czyli za nowinkami technologicznymi. Na podstawie ich zainteresowań stworzyliśmy projekt połączony ze sportem, aby odwrócić trend biernego uczestnictwa w nim. Z naszymi zajęciami chcemy odciągnąć najmłodszych od kanap i przesiadywania nad grami komputerowymi, a przyciągnąć w stronę wyjścia na podwórko i sportowej zabawy z przyjaciółmi. Przede wszystkim przyświeca nam zaszczepienie radości z uprawiania sportu. Nieprzypadkowo hasłem KINDER Joy of moving jest „Zostań Mistrzem Radości” – mówi Monika Pyrek, ambasadorka KINDER Joy of moving i pomysłodawczyni Alternatywnych lekcji WF.

Alternatywne lekcje WF każdorazowo zbierają nawet po kilkuset uczestników podzielonych na trzy grupy, którzy po wspólnej rozgrzewce, przez dwie godziny mają możliwość ćwiczyć na wszystkich dostępnych urządzeniach. Przez lata we wszystkich edycjach wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób niemal ze wszystkich województw, a spotkania uświetniły wizyty byłych i aktualnych mistrzów sportu jak wioślarze Marek Kolbowicz (mistrz olimpijski w wioślarstwie z 2008 roku z Pekinu) i Agnieszka Kobus-Zawojska (wicemistrzyni olimpijska z Tokio w 2021 roku), pięcioboistka Oktawia Nowacka (brązowa medalistka igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku), pływak Paweł Korzeniowski (olimpijczyk, wielokrotny mistrz świata i Europy) czy piłkarz Sebastian Mila (reprezentant Polski). Najbliższe wydarzenia uświetni obecność Pyrek i Pawła Skóry, mistrza świata we freestyle football i jednego z instruktorów e-platformy „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”.

Podczas nadchodzącej edycji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” na uczestników czeka kolejne nowe urządzenie, przy obsłudze którego pomoże inny z olimpijczyków.

– Podążamy za rozwojem, starając się co roku dobrać nowe stacje tak, aby szkoły nie miały później problemów z dostępnością tego sprzętu. Jesienią ubiegłego roku włączyliśmy do naszego wioślarstwo na ergometrze, a teraz przechodzimy na zajęcia z trenażerem sportowym, którego jest zdecydowanie łatwiej dołączyć do szkolnego wyposażenia. Pomocą najmłodszym podczas wszystkich wiosennych spotkań będzie służył Damian Zieliński, trzykrotny uczestnik igrzysk i wielokrotny medalista mistrzostw Europy w kolarstwie torowym – opowiada Pyrek.

W projekcie „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” można brać udział nie tylko osobiście. Od dłuższego czasu funkcjonuje e-platforma, na której są udostępniane bezpłatnie materiały w formie ćwiczeń, gier czy zabaw ruchowych dla najmłodszych. To także doskonała okazja do poszerzenia wiedzy dla nauczycieli czy rodziców, dla których przygotowano podcasty i webinaria z udziałem Moniki Pyrek

Wiosenna trasa spotkań w ramach „KINDER Joy of moving Alternatywnych lekcji WF” wiedzie od Wielkopolski poprzez Pomorze Zachodnie na Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Start tegorocznej akcji odbędzie się w poniedziałek, 11 kwietnia, we Wrześni. Kolejne przystanki „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” to Ostrów Wielkopolski (12-13 kwietnia), Wałcz (20 kwietnia), Szczecin (21 kwietnia), Moryń (22 kwietnia), Wrocław (25-26 kwietnia), Nysa (27 kwietnia) i Głuchołazy (28 kwietnia). We wszystkich wiosennych odsłonach akcji łącznie weźmie udział około trzech tysięcy dzieci.

Partnerem tytularnym akcji jest KINDER Joy of moving. Projekt jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, które również współfinansuje jego realizację. Honorowy patronat nad akcją objęli również Minister Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski. Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest wypożyczalnia samochodów Rentis.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Monika Pyrek promuje aktywność fizyczną wśród dzieci! Rusza kolejna edycja „KINDER Joy of Moving Alternatywne lekcje WF” - Gazeta Pomorska

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki