MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Modernizacja w Inkluzie

(ar)
W starym budynku zamontowano dwa nowe kotły
W starym budynku zamontowano dwa nowe kotły Fot. A. Rusinek
W zakładzie ciepłowniczym Inkluz - sprywatyzowanym w 2002 r. dawnym ZEC-u - trwają roboty budowlane w centralnej ciepłowni. Zerwano dach, wstawiono dwa nowe potężne kotły ciepłownicze na biomasę o mocy 7 MW. Obecnie wykonywana jest konstrukcja stalowa, która pozwoli podwyższyć budynek o 6 metrów. Latem będzie montowany trzeci kocioł o mocy m MW.

W starym budynku zamontowano dwa nowe kotły

(fot. Fot. A. Rusinek)

- Po uruchomieniu ekologicznej kotłowni, co powinno nastąpić przed nowym sezonem grzewczym, we wrześniu bieżącego roku zostaną zlikwidowane trzy stare, kopcące kotłownie węglowe i cztery nieopłacalne ze względu na ceny oleju kotłownie olejowe eksploatowane w tej chwili przez Inkluz. Ubędzie także wielu innych kotłowni węglowych i olejowych w obiektach, które w przyszłości zostaną podłączone do centralnej sieci - informuje Andrzej Zawiśliński, dyrektor oddziału makowskiego firmy Inkluz. - Modernizowana ma być także cała sieć grzewcza. W magazynach czeka na montaż 26 węzłów ciepłowniczych, które będą instalowane w budynkach przy ulicach Kopernika i Ciechanowskiej. Poprowadzono już 550 m magistrali do największej lokalnej kotłowni przy ul. Kopernika 12. Jest to część głównej magistrali, która będzie wiodła także do szpitala i do centrum miasta.
- Właściciel firmy Inkluz poczynił już spore inwestycje. Na ten rok planowane jest jeszcze rozszerzenie sieci dopływu ciepła o nowe obiekty, ale roboty będzie można rozpocząć dopiero z końcem sezonu grzewczego - informuje Andrzej Zawiśliński.
Wbrew obawom, ceny za ciepło w Makowie naliczane przez prywatną firmę na razie nie wzrosły i nie planuje się ich podniesienia w najbliższych latach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki