Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Moda na casting

Maria Sójka
Karolina Równa
Karolina Równa M. Sójka
Jeszcze niedawno, aby wziąć udział w castingu musieliśmy udać się do dużego miasta, teraz firmy promocyjne jeżdżą po Polsce, wszystkim dając szansę, czy raczej nadzieję.

W niedzielę 12 października odbył się kolejny casting w Ostrowi. Imprezę zorganizowała firma promocyjno-reklamowa "Stars Media" z Kwidzyna, zajmująca się organizacją castingów na zlecenia agencji: filmowych, artystycznych i firm odzieżowych. Współpracuje także z telewizją, głównie ze stacjami regionalnymi, w tym z telewizją "Gdańsk".
Chętnych do zostania gwiazdą nie zabrakło, chociaż organizatorzy liczyli na wyższą frekwencję. W przesłuchaniu i sesji zdjęciowej wzięło udział około 300 osób, przede wszystkim młodzież i dzieci.
Organizatorzy castingu, jak twierdzili, szukali w Ostrowi 25 modeli do fotokatalogów m.in. dla młodzieżowych i dziecięcych wydawnictw, oraz statystów do programów telewizyjnych. Wszyscy przeszli przez pierwszy etap, czyli rozmowę kwalifikacyjną i sesję zdjęciową. Z zakwalifikowanymi osobami firma podpisze umowę i zapewni promocję, poprzez umieszczenie zdjęć w "Banku twarzy".
Koszt miesięcznej promocji wynosi 12,5 zł. Większość ankietowanych biorących udział w castingu wyraziła chęć uiszczenia opłaty, w zamian za dalszą promocję przez agencję.
- W castingu biorę udział po raz drugi. Pierwszy casting odbył się w Warszawie. Za sesję zdjęciową i zakwalifikowanie się dalej zapłaciłam 500 zł. Firma obiecała skontaktować się ze mną, niestety nie otrzymałam żadnego telefonu. Nie zwrócono mi także pieniędzy, które wydałam. Mimo to próbuję dalej. Liczę, że kiedyś się uda - mówi Karolina Równa, jedna z uczestniczek castingu w Ostrowi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki