MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mniej darmowych obiadów

mb
Za darmo je obiady ponad 160 uczniów z ostrowskich szkół. Przed rokiem było ich o ponad sześćdziesięciu więcej.

- Nie ma już programu rządowego, z którego pochodziły pieniądze na dofinansowanie dożywiania dzieci z ubogich rodzin, a miasto dysponuje ograniczonymi środkami finansowymi - mówi Barbara Kędziora, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowi Mazowieckiej.
Zmniejszenie liczby dzieci, które jedzą szkolne obiady za darmo, to także efekt zmniejszenia tzw. kryterium dochodowego uprawniającego do takiego obiadu. W Ostrowi obowiązuje granica 100 proc. kryterium dochodowego (obiad przysługuje uczniowi z rodziny, w której dochód nie przekracza 316 zł na osobę miesięcznie), natomiast rozporządzenie ministerialne, na mocy którego odbywało się dożywianie w poprzednim roku, tę granicę ustawiało na poziomie 200 proc. kryterium dochodowego.
W październiku w porównaniu z wrześniem liczba dzieci korzystających z obiadów wzrosła o 35. Na obiady w październiku wydano prawie 12,5 tys. zł.
Oprócz ponad 160 dzieci jedzących obiady finansowane przez MOPS, sześciorgu dzieciom z Ostrowi obiady finansują miejscowi sponsorzy. W ubiegłym roku szkolnym sponsorów było więcej, fundowali obiady 10 dzieciom. Jeden obiad kosztuje od 3,64 do 3,96 zł (w zależności od szkoły), więc ufundowanie obiadu dla jednego ucznia kosztuje ok. 80 zł miesięcznie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki