MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki powołana. Decyzja na sesji rady miasta 25.04.2019

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki formalnie została powołana podczas sesji w czwartek 25 kwietnia 2019 roku. – To historyczna chwila – mówił podczas sesji radny Paweł Niewiadomski, który od początku patronował jej powstaniu. W skład Młodzieżowej Rady Miasta wejdą 23 osoby.

Młodzieżowa Rada Miasta została powołana jednogłośnie. Choć nie bez przeszkód – grupa radnych, która przygotowała stosowny projekt uchwały, wprowadziła do niego kilka – głównie redakcyjnych – autopoprawek. Żeby jednak takie autopoprawki przegłosować, potrzebny jest pisemny wniosek wszystkich autorów wniosku. Jeden z nich – radny Waldemar Popielarz – jest chory i nie przyszedł na sesję. Potrzebna była kilkudziesięciominutowa przerwa, żeby „załatwić” podpis radnego. Udało się.

Młodzieżowa Rada Miasta powołana

Projekt uchwały o powołaniu Młodzieżowej Rady Miasta rekomendował radnym Paweł Niewiadomski.

- Dzisiejszy dzień zapisze się w historii ostrołęckiego samorządu. Dziś spełniają się marzenia młodych ludzi – mówił Paweł Niewiadomski.

- Czas najwyższy, żeby taka rada powstała – wtórował mu radny Janusz Kotowski, który wspomniał też, że już wcześniej (w domyśle: za jego kadencji) były próby powołania takiej rady. Niestety nieudane.

- Teraz, jak sądzę, się uda. I bardzo dobrze! – dodawał Janusz Kotowski.

Kiedy wybory do Młodzieżowej Rady Miasta?

Generalnie powołanie Młodzieżowej Rady Miasta nie wzbudziło żadnych wątpliwości radnych. Po pewnym zamieszaniu związanym ze sprawami formalnymi (wspomniane wcześniej autopoprawki) radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały.

W imieniu grupy inicjatywnej, która od kilku miesięcy pracowała nad powołaniem rady podziękował za to „dorosłym radnym” Maciej Perzanowski.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały: powołanie Młodzieżowej Rady Miasta ma na celu kształtowanie poczucia odpowiedzialności obywatelskiej wśród młodych mieszkańców Ostrołęki poprzez wdrożenie się do działań samorządowych, reprezentowanie postaw i potrzeb środowiska młodzieży władzom miasta oraz innym instytucjom zewnętrznym, a także postulowanie do władz miasta w sprawach dotyczących młodzieży.

Młodzieżowa Rada Miasta będzie liczyła 23 członków. Jej kadencja liczyć będzie 2 lata. Radnych wybierać będą uczniowie ostrołęckich szkół. Jednym z załączników do uchwały o powołaniu Młodzieżowej Rady Miasta jest ordynacja wyborcza. Stanowi ona, że wybory mają odbyć się do 30 września.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki