Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Młodzież ze Wschodu poznaje Polskę

(bbj)
Już ósmy rok funkcjonuje w Lubiejewie Starym (gm. Ostrów Mazowiecka) Letnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej, organizowana dla dzieci z polskich rodzin mieszkających na Białorusi i Ukrainie. W tym roku Lubiejewo gościć będzie od 2 do 16 czerwca pięćdziesiąt pięć osób z Brasławszczyzny i Grodzieńszczyzny na Białorusi oraz z Maniewicz na Ukrainie.

Szkołę zainicjowała i prowadzi corocznie emerytowana nauczycielka j. polskiego Zofia Wendler, z pomocą działających społecznie nauczycieli i instruktorów ostrowskich szkół i instytucji kulturalnych, a od kilku lat firmuje ją i finansowo wspomaga Stowarzyszenie Wspólnota Polska oddział warszawski.
Niektóre z dzieci odwiedzą Polskę po raz kolejny, lecz dla wielu będzie to pierwszy kontakt z krajem i językiem przodków. Dlatego, obok atrakcji typowo dydaktycznych, takich jak lekcje literatury i historii, warsztaty teatralne, organizatorzy zaplanowali wyjazd do Teatru Wielkiego na operę "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki i liczne atrakcje wakacyjne.
Jak co roku, dzieci z Białorusi i Ukrainy czekają na weekendowe zaproszenia od gościnnych mieszkańców ziemi ostrowskiej do ich prywatnych domów oraz na pomoc sponsorów. Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny z Zofią Wendler, tel. 745-27-17.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki