Młodzież z Pułtuska postraszyła Ostrovię (zdjęcia)

Duet napastników Ostrovi: Arkadiusz Ciach (z lewej) i Piotr Zacheja (z prawej) na początku sezonu imponuje formą strzelecką. P. Nowak
Czwarte kolejne zwycięstwo odnieśli w IV lidze mazowieckiej piłkarze Ostrovi Ostrów Mazowiecka. W sobotę, 8 września pokonali 3:2 Nadnarwiankę Pułtusk i po 6 kolejkach zajmują pozycję wicelidera rozgrywek.
KS Ostrovia - Nadnarwianka Pułtusk

W drużynie z Pułtuska w tym sezonie występują wyłącznie młodzieżowcy. Najstarsi zawodnicy Nadnarwianki urodzili się w 1994 roku. Potyczka z tak młodym zespołem, który w tym sezonie nie zdobył jeszcze nawet punktu miała być tylko formalnością, ale jak się później okazało emocji nie zabrakło do ostatniej minuty.

W pierwszej połowie do gospodarze byli zdecydowanie lepszą drużyną, co potwierdzili dwoma golami Arkadiusza Ciacha i Piotra Zacheji. Ostrovia miała kolejne sytuacje, z których obronną ręka wychodził bramkarz Nadnarwianki, ale wydawało się, że kolejne gole są tylko kwestią czasu. Niespodziewanie jednak na kilka minut przed końcem pierwszej połowy goście zdobyli gola kontaktowego. Z rzutu wolnego piłkę dogrywał piłkarz z Pułtuska, błąd popełnił młody golkiper Ostrovi przepuszczając piłkę między rękami, a ta wpadła do bramki. Było to jedyne celne uderzenie przyjezdnych w pierwszych 45 minutach...

Po zmianie stron rozochoceni piłkarze Nadnarwianki nabrali pewności siebie i zaczęli stwarzać coraz więcej kłopotów ekipie żółto-zielonych. W 55. minucie do bramki trafił ponownie Piotr Zacheja i mogło się wydawać, że to podłamie gości. Ci jednak 5 minut później dołożyli swoje drugie trafienie i wynik znów wisiał na włosku.

W ostatnich 30 minutach piłkarzom z Ostrovi wyraźnie brakowało już sił i dokładności, choć pomimo to stworzyli jeszcze kilka doskonałych okazji do zdobycia bramki. Tym razem brakowało skutecznego wykończenia, a Nadnarwianka do samego końca ambitnie walczyła o choćby remis. Ostatecznie gole już nie padły i 3 punkty zostały w Ostrowi. Piłkarze Mariusza Malarza imponowali jednak w drugiej połowie niezłą grą, a z taką postawą mogą niejednej drużynie urwać punkty.

Z kolei zespół Pawła Kowalczyka w czwartym kolejnym spotkaniu zdobyła komplet punktów i dzięki korzystnym rozstrzygnięciom innych spotkań 6. kolejki plasuje się w tabeli na 2. miejscu ze stratą 2 punktów do lidera. W najbliższym czasie ostrowski KS czekają trudne wyjazdowe pojedynki z Błękitnymi Gąbin oraz Bugiem Wyszków.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Nadnarwianka Pułtusk 3:2 (2:1)
Bramki: Ciach Arkadiusz 10., Zacheja Piotr 25., 55. - 41., 60.
Ostrovia: Grabowski - Gromek M., Malanowski, Małkiński, Bednarczyk (68. Góral) - Ochidi (62. Socik), Wilczewski R., Zaremba, Gromek P. (83. Różański) - Zacheja (90. Tyl), Ciach