Młodzi pływacy Orki z kolejnymi sukcesami

Archiwum klubu
Zawodnicy Orki zaliczyli kolejne udane sprawdziany
Zawodnicy Orki zaliczyli kolejne udane sprawdziany Archiwum klubu
Kolejne udane występy na swoim koncie zanotowali pływacy PUKS Orka Ostrów Mazowiecka, którzy w zawodach Grand Prix uplasowali się na medalowych pozycjach.

Na zawody do Mińska Mazowieckiego pojechała grupa aż 32 zawodników. W sumie na liście startowej znalazło się 14 klubów i blisko 200 ich reprezentantów. W zawodach pływacy PUKS Orka zajęli szóste miejsce, zdobywając trzy złote medal, sześć srebrnych i cztery brązowe.

Drugi raz z rzędu wyścig na 50 m stylem klasycznym chłopców (10-12 lat) wygrał Konrad Suchta. Drugie miejsce w tej konkurencji zajął Łukasz Zaczkowski. Ci sami zawodnicy podzielili między siebie również pierwsze i drugie miejsce na 100 m stylem zmiennym. Jednak tym razem w odwrotnej kolejności: Łukasz był pierwszy, a Konrad drugi. Trzecie złoto dla Orli wywalczył Mikołaj Jasionowski na 50 m grzbietem w tej samej kategorii wiekowej.

Drugie miejsca zajęli: Konrad Kordowski na 50 i 100 m stylem dowolnym chłopców (10-12 lat), Idalia Świedzińska na 100m stylem dowolnym dziewcząt (13-15 lat), Igor Nowacki na 100 m stylem zmiennym chłopców (13-15 lat). Na najniższym stopniu podium uplasowali się: Mikołaj Jasionowski na 50 m stylem dowolnym chłopców (10-12 lat) oraz Łukasz Cieśluk na 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem dowolnym oraz zmiennym w kategorii chłopców (13-15 lat).