MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi biznesmeni planują karierę

(paf)
Uczestnicy konkursu z przedsiębiorczości: (od lewej) Paweł Niewiadomski, Marcin Wasielewski i Paulina Chrostowska oraz ich nauczyciel Roman Tyszka
Uczestnicy konkursu z przedsiębiorczości: (od lewej) Paweł Niewiadomski, Marcin Wasielewski i Paulina Chrostowska oraz ich nauczyciel Roman Tyszka Fot. P. Pliszka
Ich prace wybrano spośród pięciuset nadesłanych na konkurs. Były tak dobre, że drużynowo Zespół Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce zajął trzecie miejsce i otrzymał nagrodę - 3000 zł. Mowa o ogólnopolskim konkursie "Zaplanuj własną karierę zawodową - samozatrudnienie".

Zgłosiło się do niego siedmioro uczniów ZS nr 5. Jurorzy konkursu do finału dopuścili trzy prace młodych ostrołęczan: Pauliny Chrostowskiej (If), Marcina Wasielewskiego (If) i Pawła Niewiadomskiego (Ie).
- Uczniowie musieli napisać bardzo szczegółowe i skomplikowane projekty na otwarcie i prowadzenie własnej firmy. Prace zawierały m.in. biznesplan, analizę mikro- i makroekonomiczną uwarunkowań pomysłu - wyjaśnia Robert Tyszka, nauczyciel ZS nr 5 sprawujący nadzór naukowy nad uczniami. - Młodzież musiała wykonać naprawdę ciężką pracę. A zaznaczam! Są to uczniowie pierwszej klasy. Wielu zagadnień z przedsiębiorczości jeszcze nie mieli na zajęciach i sami musieli zdobywać i czytać fachową literaturę.
Troje finalistów konkursu na przygotowanie pełnego projektu samozatrudnienia poświęciło blisko półtora miesiąca.
- Pracowaliśmy nawet w ferie zimowe - opowiada Paulina Chrostowska. - Ale wysiłek się opłacił, mimo że nie zdobyliśmy nagród indywidualnych.
- I z całą pewnością przystąpimy do drugiej, tegorocznej edycji konkursu - dodaje Paweł Niewiadomski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki