MKS Małkinia zwycięża przed własną publicznością

Paweł Nowak
Piłkarze Małkińskiego Klubu Sportowego 21 marca wystąpili po raz pierwszy w rundzie wiosennej na własnym stadionie. Podopieczni Zbigniewa Suchodolskiego spisali się znacznie lepiej, niż przed tygodniem i wygrali niedzielne spotkanie 2:0.

MKS już od początku meczu narzucił rywalowi, zajmującemu miejsce w strefie spadkowej, swój styl gry. Efekt przyszedł bardzo szybko, bowiem już w szóstej minucie Paweł Gromek pokonał bramkarza przyjezdnych. Kolejne ataki długo nie przynosiły skutku. Aż do czterdziestej drugiej minuty, kiedy to sposób na golkipera z Żelechowa znalazł Kamil Małkiński. Po zmianie stron, gospodarze mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, jednak celowniki atakujących jeszcze nie do końca zostały po zimie wyregulowane. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Małkinian 2:0 i dopisaniem 3 punktów.

W najbliższym weekend "czerwono-zieloni" zmierzą się na wyjeździe z Tygrysem Huta Mińska.

MKS Małkinia - Sęp Żelechów 2:0 (0:0)