Mistrzostwa w Szachach 2014 w Starej Ruskołęce. Krzysztof Steć z Małkini Górnej został mistrzem powiatu

Mieczyslaw Bubrzycki
Prawie połowa uczestników to osoby bardzo młode
Prawie połowa uczestników to osoby bardzo młode archiwum
W Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Powiatu w Szachach

Wystartowało 56 szachistów, w tym zawodnicy z Łomży, Wysokiego Mazowieckiego i Czyżewa.

Turniej wygrał Tomasz Wyszyński z Wysokiego Mazowieckiego z dorobkiem 6,5 punktu. O pół punktu mniej zdobył Krzysztof Steć z Małkini Górnej, który został tym samym mistrzem powiatu. Trzecie miejsce, z taką samą liczbą punktów, zajął Robert Błażyński z Ostrowi Mazowieckiej. Tuż za podium, z dorobkiem 5,5 punktu, znalazł się Cezary Borowy z Małkini. Mistrzynią powiatu ostrowskiego została Marta Sierota z Małkini, która w turnieju zajęła 12 miejsce zdobywając w sumie 5 punktów.

W kategorii "Najlepszy zawodnik powiatu ostrowskiego do lat 20" pierwszy był Łukasz Mętrak z Króli Dużych, który uzyskał 5 punktów, a w kategorii do lat 10 najlepiej spisał się Krystian Zaremba z Dąbrowy (4 punkty), który zajął 25 miejsce.

Gościem specjalnym turnieju była pochodząca z Andrzejewa Marta Bartel. Arcymistrzyni i aktualna reprezentantka Polski ufundowała puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju.

- Bardzo cieszy frekwencja na turnieju, a zwłaszcza duża grupa młodych szachistów, aż 24 uczestników nie ukończyło jeszcze 10 lat - mówi Arkadiusz Przeździecki, organizator turnieju, dyrektor szkoły w Starej Ruskołęce.