Mistrzostwa w dojeniu sztucznej krowy w Troszynie: oto zwycięzcy [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Marta Czekalska
Podczas Dożynek i Zajazdu Szlacheckiego w Troszynie odbyły się mistrzostwa w dojeniu sztucznej krowy. Uczestnicy konkursu okazali się wyśmienitymi dojarzami.

26 sierpnia w Troszynie mieszkańcy pobliskich wsi, a także goście, wzięli udział w dożynkach gminnych połączonych z ósmym Zajazdem Szlacheckim. Dodatkową atrakcją były zorganizowane przez WCHiRZ Mistrzostwa w Dojeniu Sztucznej Krowy.

Po raz pierwszy został pobity dotychczasowy rekord w dojeniu w kategorii mężczyzn - dokonał tego Mariusz Kryspin, który w ciągu 30 sekund wydoił blisko 2,5 litra mleka (tj. 2339 ml). Zapewnił sobie tytuł Mistrza Dojenia gminy Troszyn, ale i wszystkich dotychczasowych zorganizowanych mistrzostw.

Najsilniejszym konkurentem okazał się Rafał Borkowski, którego wynik długo utrzymywał go na pozycji nr 1 (2152 ml), ostatecznie zajął drugą lokatę. Kolejne dwa miejsca przypadły: Romanowi Dudziakowi (III miejsce - 1725 ml) oraz Ryszardowi Walczakowi (IV - miejsce, 1565 ml).

W kategorii kobiet pośród 33 uczestniczek, pierwsze miejsce zajęła Grażyna Prosińska (1568 ml), tuż za nią na podium znalazły się : Danuta Dudziak (II miejsce - 1461 ml), Marta Anucińska (III miejsce -1374 ml) oraz Marta Bakuła ( IV miejsce -1174 ml).

Kolejne mistrzostwa już 2 września w Czerwinie.