Mistrzostwa Ostrołęki w pływaniu [ZDJĘCIA]

Zawodnicy i zawodniczki z kilkudziesięciu klubów z całej Polski, a także z Litwy, wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w pływaniu. W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Polonia Warszawa, a najlepszym klubem z Ostrołęki okazała się KS Squatina. Zobacz zdjęcia z zawodów.

Park Wodny "Aquarium" został na kilka godzin prawdziwą stolicą pływania. Kilkadziesiąt klubów, kilkuset pływaków i bardzo ciekawa organizacja zawodów - to wszytko złożyło się na fakt, iż Mistrzostwa Ostrołęki uznać można za jak najbardziej udane. Rywalizowano w wyścigach na 50, 100 i 200 metrów w czterech stylach: dowolnym, motylkowym, klasycznym i grzbietowym.

W klasyfikacji medalowej najlepsza okazała się Polonia Warszawa - 17 medali, przed Płetwalem Szczytno - 17 medali i Posejdonem Pułtusk - 12 medali. Ostrołęckie kluby również mogły pochwalić się dorobkiem medalowym: Squatina Ostrołęka z 8 medalami zajęła 7. miejsce w klasyfikacji generalnej, WOPR-OS w Ostrołęce zdobył 3 medale, co dało 13. miejsce w rankingu, UŚKS z takim samym dorobkiem uplasował się na 16. miejscu, a UKS Piątka zajęła 20. miejsce mimo zdobycia 6 medali, wśród których nie było jednak złota (3 srebra, 3 brązy).

Najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami mistrzostw zostali: Blanka Mulewska, Alicja Bożomańska, Magdalena Lis, Karolina Piechowicz, Tymoteusz Jóźwiak, Adam Stępniak, Kamil Szporak, Błażej Dybek, Nadia Poznachowska, Daria Zielińska, Kinga Sierak, Marta Chudorlińska, Filip Kosiński, Bartosz Skóra, Adrian Jaśkiewicz i Hubert Nakielski.