Mistrzostwa Ostrołęki szkół średnich. I LO rządzi w siatkówce! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zawodnicy I Liceum Ogólnokształcącego poszli w ślady swoich koleżanek i również zdobyli mistrzostwo miasta szkół średnich w siatkówce. W meczu o złoto pokonali oni ZSZ 2 2:0, choć nie było łatwo, bo rywale postawili trudne warunki.

Dwudniowa rywalizacja odbywała się z udziałem sześciu ekip. W ostatnim meczu, który decydował o mistrzostwie, spotkały się ekipy I LO i ZSZ 2. Faworytem była pierwsza z wymienionych drużyn, ale obejrzeliśmy naprawdę ciekawe widowisko. W pierwszym secie drużyna prowadzona przez Arkadiusza Piastę wygrała 25:22. W drugiej partii było jeszcze ciekawiej, bo prowadzenie często się zmieniało, a ostatecznie set zakończył się grą "na przewagi". Wygrała załoga I LO 27:25 i w całym meczu 2:0.

Drużynie ZSZ 2 przypadło miejsce drugie, a brązowe medale zdobył zespół ZSZ 3. Poza podium znalazły się drużyny ZSZ 1, II LO i III LO. Medale najlepszym drużynom wręczył wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski.

W kolejnych zmaganiach w Mistrzostwach Ostrołęki rywalizować będą panie i panowie, ale już w piłce ręcznej.