Mistrzostwa Mazowsza w Karate. Medale dla ostrołęckich zawodników

red
Ostrołęccy zawodnicy z dwóch klubów odnieśli sukces na mistrzostwach w karate

23 lutego, na warszawskich Bielanach, odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Karate. Startowało 297 zawodników z 22 mazowieckich klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate. Organizatorem zawodów był Bielański Klub Karate Kyokushin.

Na mistrzostwach byli zawodnicy dwóch klubów z Ostrołęki. Oba odniosły duży sukces.

13 – osobowa reprezentacja Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin zdobyła w Warszawie 11 medali: 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe.

• Patryk Wekwejt, junior -55kg

Pozostałe zawodniczki: Aleksandra Kukuć oraz Martyna Staniszewska po zaciętych pojedynkach przegrały swoje walki o wejście do strefy medalowej.

Trenerem i opiekunem grupy był sensei Wiesław Orzoł IV dan, a jednym z sędziów zawodów sensei Radosław Sikora II dan.

Natomiast zawodnicy ostrołęckiego MKKK-Shinkyokushin zaliczyli kolejny bardzo dobry występ zdobywając łącznie 9 medali:

• 1 MIEJSCE: Iza Piskorek, Olga Boruch , Kasia Lisiewska
  • 2 MIEJSCE: Marysia Lisiewska
  • 3 MIEJSCE: Maksymilian Żebrowski, Alicja Nalewajk, Oliwia Sobiech, Dawid Czechowski, Sebastian Jankowski.

Tuż za podium uplasowali się: Zuzia Grzegorczyk, Marcel Sobiech, Ziemowit Krzyżewski, Aleksandra Brzuzy, Iga Kłos .

Karatecy MKKK nie zawiedli swoich trenerów i pokazali, że są głodni kolejnych sukcesów.

Opiekunami grupy byli sensei Artur Prusiński, sensei Marian Zając, sensei Kinga Przybyłek i sensei Wojciech Domański.