Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Miodowe święto

(epe)
W najbliższą niedzielę, 24 sierpnia odbędzie się jedna z największych imprez folklorystycznych w regionie - Miodobranie Kurpiowskie. To już 26. edycja imprezy. Miodobranie odbędzie się tradycyjnie na polanie w Zawodziu koło Myszyńca.

Miodobranie rozpocznie Msza św. o godz. 10.30 w myszynieckiej kolegiacie. Po nabożeństwie korowód furmanek przejedzie na polanę w Zawodziu. Otwarcie Miodobrania nastąpi o godz. 12.30. Na początku goście i uczestnicy obejrzą widowisko obrzędowe "Podbieranie miodu". Widowisko przygotuje Klub Seniora z Myszynieckiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji z pomocą młodzieży i grupy Witolda Kuczyńskiego z Czarni. Ponadto wystąpią: grupa śpiewacza "Kurpianeczki" z Myszyńca, chór pod dyrekcją Henryka Gadomskiego z Ostrołęki, "Myszynianki", Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Ostrołęce, "Jutrzenka" z Jednorożca, kabaret Widelec, kapela Jędrka, Capoeira - grupa taneczna, Shannon - zespół grający muzykę celtycką.
W programie Miodobrania jest też konkurs grania na ligawce, zawody w wyciskaniu miodu, oraz konkurs "Jaka to melodia?" na ludowo.
W tym roku organizatorzy imprezy nacisk kładą na twórczość ludową. Stoiska artystów będą zajmować główne miejsce na polanie. Organizatorzy spodziewają się ok. 100 wystawców.
Nie zabraknie oczywiście stoisk z miodem i chlebem, pieczonym według tradycyjnych receptur - na liściu, z ziołami itp. będzie też zaplecze gastronomiczne i stoiska firm.
Wśród imprez towarzyszących przewidziano kiermasz sztuki ludowej, wystawę "Rękodzieło Wsi Kurpiowskiej", wystawę prac Teresy Ciepierskiej, zawody wędkarskie o Puchar Starosty Ostrołęckiego, Bieg Miodobrania Myszyniec-Zawodzie, rajd samochodowy, turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myszyniec, otwarte zawody w strzelaniu myśliwskim i in.
Patronat nad imprezą objęli marszałek województwa mazowieckiego i starosta ostrołęcki. Organizatorami Miodobrania są Myszyniecki Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, burmistrz miasta i gminy Myszyniec, Związek Kurpiów, Związek Gmin Kurpiowskich, Automobil Klub Kurpiowski, Nadleśnictwo Myszyniec, Towarzystwo Przyjaciół Myszyńca.
Sponsorzy: Sponsor Główny - Browar Łomża. Terrazyt, JBB, Bank Spółdzielczy w Myszyńcu, Hochland, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Ostrada, Bank BPH, Bank PBK, "Kurpie".
Patronat medialny: TO, Radio OKO, "Kurpie".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki