Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau w Berlinie. „Będziemy mówić o fiasku dotychczasowej niemieckiej polityki wschodniej”

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
– Mamy rozmawiać między innymi o załamaniu się architektury bezpieczeństwa w Europie w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę, będziemy także mówili o sytuacji na wschodniej flance NATO – powiedział prof. Zbigniew Rau.
– Mamy rozmawiać między innymi o załamaniu się architektury bezpieczeństwa w Europie w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę, będziemy także mówili o sytuacji na wschodniej flance NATO – powiedział prof. Zbigniew Rau. twitter.com/PLinOSCE
Udostępnij:
W środę, na zaproszenie strony niemieckiej, minister spraw zagranicznych prof. Zbigniew Rau złoży roboczą wizytę w Republice Federalnej Niemiec. W ramach wizyty szef polskiego MSZ odbędzie w Berlinie konsultacje polityczne z minister spraw zagranicznych Niemiec Annaleną Baerbock. – Będziemy również mówić o fiasku dotychczasowej niemieckiej polityki wschodniej. A także o konsekwencjach tego fiaska z perspektywy naszej części Europy – wyjaśnił szef MSZ.

Rozmowy szefów dyplomacji Polski i Niemiec będą okazją do omówienia najważniejszych kwestii z zakresu współpracy dwustronnej, w szczególności w kontekście trwającej agresji Rosji przeciwko Ukrainie. Szef polskiego MSZ przedstawi stanowisko Polski w odniesieniu do sytuacji bezpieczeństwa w Europie Wschodniej.

Planowane jest również podpisanie przez szefów dyplomacji Polski i Niemiec Memorandum o porozumieniu między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec, ws. udzielenia wsparcia finansowego dla Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży, prowadzonego przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

– Mamy rozmawiać między innymi o załamaniu się architektury bezpieczeństwa w Europie w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę, będziemy także mówili o sytuacji na wschodniej flance NATO – powiedział prof. Zbigniew Rau.

– Będziemy również mówić o fiasku dotychczasowej niemieckiej polityki wschodniej. A także o konsekwencjach tego fiaska z perspektywy naszej części Europy – wyjaśnił szef MSZ.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau w Berlinie. „Będziemy mówić o fiasku dotychczasowej niemieckiej polityki wschodniej” - Polska Times

Więcej informacji na stronie głównej Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie