Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Milion na nowe miejsca pracy

paf
Blisko 1 mln 200 tys. złotych otrzymał Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce z Europejskiego Fuduszu Społecznego. Pieniądze PUP wykorzysta do realizacji dwóch zadań - aktywnych form zatrudnienia dla osób w wieku do 25 lat (w tym absolwentów szkół) i dla długotrwale bezrobotnych powyżej 25 lat. Zgodnie z obowiązującą od 1 czerwca ustawą o promocji zatrudnienia, osoba trwale bezrobotna to taka, która przez ostatnie dwa lata była w rejestrze osób bezrobotnych ponad 12 miesięcy, ale nie dłużej niż 24 miesiące.

- Pieniądze, które otrzymaliśmy, to odpowiednio 528.300 złotych na program dla młodzieży i 645.100 złotych na aktywizację osób powyżej 25 lat - mówi Jacek Małkowski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrołęce. - Fundusze z EFS mogą być przeznaczone na aktywizację dość wąskiej grupy bezrobotnych, ale takie są założenia programu. Jeśli zostaną wprowadzone wszystkie niezbędne rozporządzenia Rady Ministrów do nowej ustawy, programami będziemy mogli objąć 595 osób.

Na razie urząd pracy ogłosił konkurs na organizowanie stażów dla bezrobotnych poniżej 25. roku życia. Na 100 przygotowanych miejsc wpłynęło około 400 ofert.

- Od 13 lipca jest już rozporządzenie dotyczące prac interwencyjnych, więc w najbliższych dniach ogłosimy również konkurs dla pracodawców na organizowanie tej formy wspierania zatrudnienia - wyjaśnia dyrektor Małkowski. - W puli, którą otrzymaliśmy, są też pieniądze na szkolenia i dotowanie działalności gospodarczej, którą gotowi byliby podjąć bezrobotni. Ale tu jeszcze brakuje uregulowań prawnych i musimy poczekać z realizacją programu.
Pieniądze z Europejskiego Fuduszu Społecznego to już trzecie źródło finansowania, jakie udało się uzyskać ostrołęckiemu urzędowi pracy. Największe środki do PUP-u trafiają z budżetu państwa. W tym roku było to 4 mln 200 tys. złotych.

- Te pieniądze rozdysponowaliśmy w marcu - mówi Jacek Małkowski. - Kwota wystarczyła na objęcie różnymi formami aktywizacji zawodowej ponad dwóch tysięcy osób.

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrołęce otrzymał też pieniądze z projektu "Mazowsze 2004". Było to 958 tys. złotych. Na mocy porozumienia samorządów powiatowego i wojewódzkiego PUP mógł aktywizować 450 bezrobotnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki