MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mięśnie wyhodowane na kurczaku

(mm)
Mięśnie wyhodowane na kurczaku
Mięśnie wyhodowane na kurczaku Fot. A. Wołosz
Ostrów powoli wyrasta na ważny ośrodek kulturystyki w Polsce

Żeby wyrzeźbić ludzkie ciało, tak by pod skórą widać było każdy z pracujących mięśni klatki piersiowej, biceps, triceps, mięśnie naramienne, grzbietu, brzucha, łydek, zazwyczaj trzeba kilku lub kilkunastu lat spędzonych dzień po dniu na siłowni, monotonnej diety z białym mięsem kurczaka i ryżem na śniadanie, obiad, kolację i między posiłkami oraz co najmniej piętnastu kilogramów suplementów (wspomagających organizm substancji odżywczych) miesięcznie. Żeby zdobyć Puchar Polski w Kulturystyce lub Fitness, podczas takich zawodów, jak te w miniony weekend w Ostrowi Mazowieckiej, trzeba pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej na rzecz masy mięśniowej, być w doskonałej formie, umieć się sprzedać - wyseparować mięśnie przed komisją sędziowską w świetle reflektorów i wygrać z samym sobą - nie pić, bo woda pod skórą wygląda tak samo jak tłuszcz.
Do Ostrowi, która po wiosennych Debiutach Kulturystycznych cieszy się dobrą opinią i sympatią zawodników przyjechało prawie trzydziestu zawodników obu płci - walczących o najwyższe miejsca w kulturystyce i fitness. Puchar był jednocześnie eliminacjami do reprezentacji kraju na Mistrzostwach Świata Mężczyzn w Kulturystyce w Bombaju. Stąd też z obecność wielu utytułowanych nazwisk - zarówno na scenie jak i na trybunach dla publiczności.
W hali sportowej MOSiR-u spotkaliśmy m. in. Aleksandrę Kobielak, aktualną Mistrzynię Świata Fitness, Waldemara Nola, medalistę Mistrzostw Świata, Violettę Pryłowską, trenera Kadry Narodowej Fitness, Huberta Olborskiego, wicemistrza Europy, Bogdana Szczotkę, mistrza Polski i Europy.
- Pokaż nam się, pokaż! - zdzierali gardła kibice kulturystów. Paweł, napnij pośladki, bo tyłek masz jak flak!
Panowie prężyli muskulaturę na stojąco, w półprzysiadach, eksponowali najbardziej rozbudowane mięśnie w jasnym strumieniu światła a w cieniu próbując ukryć niedostatki. Nie do końca, bo spod niewiarygodnej wręcz ilości tłustego brązera (substancji opalizującej, brązującej ciało) przebijały w wielu przypadkach rozstępy.
Szklane puchary zawodniczkom i zawodnikom wręczał Jerzy Pawluczuk, wiceburmistrz miasta, który zdradził nam, że woli kiedy kobieta jest słabszą płcią, o filigranowej sylwetce, natomiast z lekką zazdrością podziwiał... nie muskulaturę startujących w zawodach mężczyzn, ale ich zaparcie i samodyscyplinę.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii. Fitness gimnastyczne kobiet (wszechkategoria): Eva Rudolfova z Czech; fitness sylwetkowe kobiet (wszechkategoria): Katarzyna Kozakiewicz z Białegostoku; fitness mężczyzn (wszechkategoria): Marcin Łopucki z Bydgoszczy; kulturystyka kobiet (wszechwag): Halina Kunicka z Gorzowa Wielkopolskiego; kulturystyka mężczyzn (wszechwag): Bogdan Szczotka z Myszkowa; kulturystyka niepełnosprawnych: Mariusz Kupczak z Bielska-Białej.
Polskę w Bombaju na Mistrzostwach Świata Mężczyzn w Kulturystyce reprezentować będzie Bogdan Szczotka.
Organizatorami zawodów w Ostrowi byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowi oraz Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki