1 1 połowa

Olimpia Grudziądz

2

2 1 połowa

• "Sędzia ch..." - skandują trybuny. Tylko po co? Koniec spotkania! Miedź na remis z Olimpią. To pierwszy remis gości w tym sezonie - od razu w debiucie trenera Trzeciaka.

• Duriska ukarany za przeszkadzanie Załusce.

• Maloku zablokowany! Działo się pod bramką Miedzi.

• Źleeeeee.... Kort obił tylko mur. A teraz na boisku cierpi Duriska.

• Uderzy albo Kort, albo Marquitos. Obaj ustawili się przy piłce...

• Sędzia doliczył trzy minuty.

• Będzie doskonała okazja z wolnego. Marquitos po raz drugi?

• ALEŻ BLISKO GOLA DLA MIEDZI! Sabala przegrywa z Sapelą, potem jednak podaje wzdłuż linii, gdzie na szóstym metrze mija się z piłką Marquitos!

• Kolejny debiut w Olimpii. Na ostatnie minuty wchodzi Maloku. Opuścił murawę za to Haydary.

• Purzycki kopie z okolicy czternastego metra. Zostaje zablokowany. Zmiana! Na murawie pojawił się Śliwa. Za innego młodzieżowca - Makucha.

• W ofensywnie nadal Olimpia. Uderzył Bogusławski, ale obok długiego słupka. Fatalnie to wykończył!

• Monterde zablokowany!

• I mamy debiut w Miedzi. Na murawę wszedł Kort. Zmienił Łukowskiego, a więc byłego gracza Olimpii, który dzisiaj niespecjalnie sobie pograł.

• Na murawie zameldował się Bogusławski. Zastąpił Konę. Czyli Olimpia już broni tego remisu.

• Haydary drybluje i zostaje sfaulowany. Kartka dla Mijuskovicia.

• Miedzi zaczyna się spieszyć. Pozostał kwadrans do zakończenia meczu. Za chwilę zmiana w Olimpii.

• Po raz pierwszy w meczu sędzia pokazał żółtą kartkę. Ukarany został Pikk.

• Sabala po zagraniu Makucha - prosto do rąk Sapeli.

• Haydary niedokładnie w kierunku Monterde.

• Łukowski z dystansu. Obok bramki. Chyba mógł zaczekać na kolegów i inaczej rozegrać tę akcję.

• Sabala zmienił Danielewicza.

• Gra nam się zaostrza. Ucierpieli dwaj piłkarze Olimpii. Kartek brak.

• Monterde wrzuca z rożnego, Kamiński uderza głową, ale piłka ląduje w szesnastym rzędzie na trybunie za bramką.

• Załuska lapie piłkę po celnym uderzeniu. Brawa od widowni.

• Jęk zawodu na trybunach. Frelek w ostatniej chwili uprzedza Danielewicza.

• Jest zmiana w Olimpii. Na boisku pojawił się Monterde. To debiut.

• Makuch obija słupek! Coraz bliżej Miedź, by wyjść na prowadzenie.

• Haydary zwodem szukał swojej okazji. Nieudanie. Zieliński przejął piłkę i rozpoczął kolejną akcję gospodarzy.

• Frelek popełnia błąd przez własną bramką. Piłkę przejmuje Purzycki i uderza - źle! Obok bramki.

• Makuch złapany na pozycji spalonej.

• Lewa noga, nad murem, przy lewym słupku. Sapela wyciągnął się jak struna, ale piłki nie sięgnął. Znowu mamy remis.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ależ przyłożył Marquitos. 2:2!

• Zieliński miękko w pole karne, ale na głowę rywala. Za chwilę faul i będzie okazja dla Miedzi na drugiego gola.

• Gramy dalej. Od środka wznowiła Olimpia. Liczymy na drugie, równie emocjonujące 45 minut

• Za moment rozpoczęcie drugiej odsłony.

• Koniec pierwszej odsłony. Trzy gole i sporo emocji. Na razie dość zaskakująco prowadzi Olimpia. Wracamy za kwadrans.

• Dwa przeciągnięte dośrodkowania Miedzi. Będzie jednak korner.

• Pikk uderza. Obok bramki. Miedź w natarciu od paru minut.

• Duriska ślizga się, ale bez konsekwencji. Dośrodkowanie z lewej strony zostało zatrzymane przez innego zawodnika Olimpii.

• Kuriozalny błąd Wawszczyka. Po wrzutce Danielewicza obrońca Olimpii chciał głową zgrać piłkę do bramkarza, by ten złapał ją w ręce. Podanie przeciął Zieliński, który zmniejszył straty.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Zieliński na 1:2!

• Wrzutka w kierunku Marquitosa. Hiszpan już skacze do piłki, ale Sapela go uprzedza. Dobra interwencja.

• Haydary uderza, Załuska zbija do boku.

• Pikk wyjechał z futbolówką za linię końcową. Jest na siebie bardzo zły.

• Marquitos wrzucił, lecz do nikogo. Potem jeszcze centra Musy - też niecelna.

• Marquitos dał się sfaulować przed szesnastką. Może teraz? Okazja bardziej do dośrodkowania niż strzału.

• Olimpia na połowie Miedzi - dziesięć celnych podań. Miedź na połowie Olimpii - jedno podanie i strata.

• Gwizdy na trybunach. Miedź oddaje pole Olimpii.

• Zderzenie Danielewicza i Ciechanowskiego. Wyglądało to groźnie. Na szczęście obaj kontynuują mecz.

• Danielewicz spróbował bezpośrednio z wolnego. Piłka po koźle ostatecznie wędruje do rąk Sapeli. Za słaby strzał.

• Olimpia wybija z rytmu Miedź. Faulowany na 35 metrze był Łukowski.

• - Wczoraj obiecałaś mi na pewno, że trzy punkty dzisiaj będą - skandują sympatycy Miedzi. - Legnica czeka, my czekamy, na zdobycie pierwszej bramy.

• Ojamaa wpada w pole karne. Wrzutka na Marquitosa, lecz nieudana. Strata, a potem faul na środku boiska.

• Miedź jest w szoku. Wynik taki miał być, ale w drugą stronę! - przekonują kibice.

• Przyjął prawą, kropnął lewą - Ciriciuma na 2:0 od poprzeczki! Przepiękny gol z okolicy szesnastego metra. Znowu błąd Załuski!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! ALEŻ POCZĄTEK! 2:0 dla OLIMPII!

• GOOOOOOOOOOOOL! Tak jest! Błąd Załuski, który wypuścił piłkę z rąk, wykorzystuje Szywacz! 1:0 dla przyjezdnych.

• Piłka w siatce! Czy sędzia zaliczy gola dla Olimpii?

• Makuch! Po wrzutce z prawej strony uderzył głową. Obok prawego słupka. Było groźnie.

• Purzycki najpierw podaje, potem uderza. Obie próby fatalne. Futbolówka przeleciała kilka metrów nad poprzeczką. Od bramki wznowił już Sapela.

• Jeszcze bez strzału na bramkę. Przed chwilą w polu karnym źle przyjmował Zieliński.

• Wysoki pressing ze strony Miedzi. Nie ma miejsce na rozegranie piłki na jej połowie.

• Pierwszy gwizdek w meczu. Od środka gospodarze. Miedź na niebiesko, Olimpia na zielono-biało.

• - Nowi piłkarze potrzebują czasu na zgranie - podkreśla trener Jacek Trzeciak. - U mnie każdy ma nową, czystą kartę. Straty Alvesa i Łukowskiego? Statystyki mówią same za siebie. To duże straty.

• W ostatnim spotkaniu (7. kolejka) Miedź pokonała Wigry Suwałki 2:1. Tym samym wynikiem zakończył się mecz Olimpii z Wartą Poznań.

• Zdecydowanym faworytem jest Miedź. Przyjezdni mają jednak kim straszyć. Omran Haydary strzelił już sześć goli. To lider strzelców 1 ligi.

• W Legnicy przyjemna aura. Świeci słońce, jest około 22-23 stopni:

• U gości na ławce rozpocznie natomiast Elvir Maloku. To także nowy gracz. Ławka Olimpii: Lemanowicz, Lewandowski, Pfertzel, Monterde, Twarowski, Bogusławski, Maloku.

• Jest szansa, że zadebiutuje dzisiaj Dawid Kort. Mecz zaczyna na ławce. Ławka Miedzi: Kort, Hewelt, Byrtek, Barczak, Mislov, Śliwa, Sabala, Heredia.

• Za kwadrans rozpocznie się ostatni mecz 9. kolejki Fortuna 1 Ligi. Po jednej stronie zobaczymy spadkowicza z ekstraklasy, po drugiej drużynę, która awansowała z 2 ligi. Na ławce trenerskiej zadebiutuje trener Jacek Trzeciak.