Michał Helik sprokurował karnego. Harry Kane skorzystał [WIDEO]

DW
Gol z meczu Anglia - Polska.
Gol z meczu Anglia - Polska. EASTNEWS
Do przerwy reprezentacja Polski przegrywa na Wembley z Anglią 0:1. W 19. minucie Wojciecha Szczęsnego pokonał Harry Kane. Jedenastka padła po tym, jak Raheem Sterling wpadł z piłką w pole karne, a Michał Helik spóźnił się z interwencją i wślizgiem zahaczył o kolano rywala. Zobacz bramkę Anglików.

Śledź relację LIVE

MŚ 2022 w GOL24

Coraz częściej podczas analizowania meczów, spoglądamy na wiele współczynników, które statystycy przygotowują w specjalnych raportach. Jednym z najpopularniejszych jest indeks "xG", czyli suma wyników metody Expected Goals (spodziewanych goli) dla każdego strzału oddanego przez zawodnika. W teorii liczba 1 powinna oznaczać jednego gola. Praktyka wygląda zupełnie inaczej, a dziś sprawdzamy stosunek strzelonych przez niektórych piłkarzy goli do ich indeksu xG. Sprawdźcie!

Kto ma więcej goli niż powinien? Sprawdzamy skuteczność zawo...