Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miasto aniołów

Aldona Zaborowska
Ostrołęcki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął przygotowania do XIII Finału już na początku listopada. Pierwsze pomysły na zorganizowanie "zakręconej imprezy" w Ostrołęce pojawiły się dużo wcześniej, ostateczne decyzje zapadły jednak podczas pierwszego oficjalnego spotkania sztabu.

Nie przeraziło nikogo to, że jest to właśnie trzynasty Finał. 9 stycznia w dniu finału Ostrołęka zamieni się w "miasto aniołów". Na ulice wyjdzie kwestować 150 wolontariuszy z identyfikatorami. Każdy z nich będzie miał na plecach tekturowe skrzydła.

Ludzie Orkiestry

Ludzie którzy tworzą sztab, uczestniczyli już we wcześniejszych przygotowaniach Orkiestry w naszym mieście. Tworzą od kilku lat zgraną paczkę i jak sami mówią o sobie, są "jedną wielką rodziną". Młodzi, aktywni, pozytywnie nastawieni do świata. Mają dużo zapału i sił. Sztab tworzą: Piotr Zych - szef sztabu, Anna Zych, Andrzej Modzelewski, Jakub Gosiewski, Dorota Stejna, Michał Masłoń, Katarzyna Ławruszkiewicz, Monika Groszyk, Patrycja Tychułko, Alicja Tychułko, Andrzej Janusiewicz, Arleta Janusiewicz, Rafał Pokwapisz, Bartek Domian, Wioleta Dąbkowska, Roman Mierzejewski, Janusz Chełchowski, Aleksandra Kowalewska, Aneta Ławruszkiewicz, Maria Masłoń i Jerzy Kulas. Każdy z nich ma przydzielony zakres obowiązków. Robi to, w czym czuje się najlepiej.

Finał w telewizji

- Podczas ostatniego spotkania z Jurkiem Owsiakiem, który był w Intercellu 4 grudnia, "wywalczyliśmy" wóz transmisyjny dla Ostrołęki - mówi Piotr Zych. - Wiąże się to przede wszystkim z pozyskaniem nowych sponsorów, aby program imprezy był bardzo urozmaicony. Chcemy w pewnym stopniu poprzez Orkiestrę wypromować nasze miasto. Teraz czekamy na ostateczne wytyczne od telewizji, między innymi dotyczące wyboru miejsca, z którego będzie transmitowany ostrołęcki finał. Wybraliśmy trzy takie miejsca, ale może na razie nie będę zdradzał do końca wszystkich szczegółów... Zdajemy sobie bowiem sprawę, iż program przygotowany przez nas może ulec modyfikacjom, ale mamy wiele rozwiązań - zapewnia Zych.
W tym roku do pomocy zaangażowali się także inni, którzy wspierają działania Jerzego Owsiaka, między innymi dr Janusz Chełchowski, ordynator oddziału patologii noworodka ostrołęckiego szpitala. Aż czternastu pracowników tego oddziału weźmie czynny udział w Orkiestrze.
- Przygotowania do Finału zajmują nam bardzo dużo czasu - mówi Jakub Gosiewski, członek sztabu. - Czasami zaniedbujemy własne obowiązki, ale moim zdaniem warto. Mamy wiele osób, które są naszymi "dobrymi aniołami". Takim aniołem jest pani Maria Rochowicz, która cały czas udziela nam wsparcia - zwłaszcza duchowego. Ma fantastyczne pomysły, które, nie ukrywam, czasami podkradamy. Ale to wszystko dla dobra Orkiestry.

Gadżety i Maleo Reggae Rockers

Każdego członka sztabu będzie wyróżniała kolorowa koszulka, na której oprócz czerwonego serca Wielkiej Orkiestry będą dwa anioły i napis: "Sztab Ostrołęka". Dodatkowo oprócz tradycyjnego serduszka każdy, kto wrzuci pieniążek do puszki, otrzyma firmową naklejkę sztabu przygotowaną właśnie na tę wyjątkową okazję.
Zaplanowano, że imprezy towarzyszące będą odbywały się w różnych miejscach. W hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Traugutta przygotowane zostaną atrakcje dla najmłodszych. Będzie między innymi "Akademia przygody" i malowanie miasta aniołów na ogromnym plakacie. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Maleo Reggae Rockers.
Zespół Maleo Reggae Rockers został założony w 1997 roku przez Darka Malejonka. Jego sympatia do nurtu reggae jest znana od dawna. W zespołach, których wcześniej występował, wielokrotnie przemycał swoje sympatie (m.in. w Izraelu czy niektórych nagraniach Houka). Od kilku lat realizuje je w Maleo Reggae Rockers.
Maleo Reggae Rockers ma w swoim dorobku jedną studyjną płytę, "Zu Za Zi" z 1998 roku. W dyskografii figurują także dwie koncertowe pozycje: "Maleo Reggae Rockers & Michael Black Live 2002" oraz DVD nagrane na Przystanku Woodstock w 2003 roku.
O godzinie 20.00 zaplanowano tradycyjne światełko do nieba.
Ostrołęcki sztab ma swoją stronę internetową (wosp.ostroleka.com.pl/wosp/), na której zamieszczone są wszelkie informacje związane z XIII Finałem WOŚP w naszym mieście.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki