Mega niespodzianka! Unia pokonała mistrza Rosji (zdjęcia, wideo)

Spotkanie z mistrzem Rosji było meczem niezwykłej walki.
Spotkanie z mistrzem Rosji było meczem niezwykłej walki. Fot. A. Dobkowski
Bardzo dobre spotkanie i zwycięstwo nad mistrzem Rosji w roczniku 1997 zanotowały zawodniki ostrołęckiej Unii Basket podczas pierwszego dnia turnieju Euroligi w Wilnie.

Unia Basket - Trinta II Moskwa

Podopieczne Macieja Kruszewskiego wspomagane zawodniczkami Huragana Wołomin i OSiR Żyrardów oraz trenerem Ryszardem Zahnem odniosły bardzo ważne zwycięstwo, które stawia je w gronie faworytów całego turnieju.

Spotkanie z faworyzowanym zespołem z Rosji bardzo dobrze rozpoczęło się dla naszej drużyny, która szybkimi akcjami objęła kilkupunktowe prowadzenie. Unia bardzo dobrze prezentowała się w obronie, przerywała dużo akcji zespołu z Moskwy, a jedynie można było się przyczepić do skutecznego wykończenia akcji przez nasz zespół.

W kolejnych odsłonach meczu na placu gry trwała zacięta rywalizacja o każdą piłkę, Podopieczne Macieja Kruszewskiego popisywały się kolejnymi skutecznymi przechwytami, a ich rywalki prowadzone przez Elenę Eremeevą dużo więcej zbierały na tablicach i zdołały zniwelować różnicę punktowa w trzeciej kwarcie do trzech oczek.

Wówczas nastąpiła przełomowa chwila w meczu. Nasz zespół przy stanie 34:37 zdobył kolejno dziesięć punktów z rzędu i zwycięstwo było z minuty na minutę coraz bliżej. Ostatecznie po dobrym spotkaniu unia Basket pokonała Trintę II Moskwa 57:45.
- To zwycięstwo to zasługa całego, równie grającego zespołu - mówił po meczu trener Maciej Kruszewski. - Wygraliśmy właśnie, dzięki długiej ławce rezerwowych. Ważne było także to, że mieliśmy aż 22 przechwyty w całym meczu i mimo, że mniej zbieraliśmy od wygrala na tablicach zdobyliśmy więcej punktów, które dały nam pierwsze w historii zwycięstwo nad rosyjkim zespołem - podkreślił trener Maciej Kruszewski.

Trinta II Moskwa - MUKS Unia Basket Ostrołęka 45:57 (11:20, 14:11, 9:15, 11:11)
Punkty dla Unii: Poboży 13, Radomska 11, Mysińska 7, Rebiszewska 7, Bujniak 6, Pau. Jarka 6, Pat. Jarka 6, Snarska 1, Panufnik 0, Grzyb 0, Wrzesień 0.