Medalowy początek sezonu ostrołęckich karateków. Zobacz zdjęcia i wideo

OKKK Ostrołęka
Sezon udanie rozpoczął się dla reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. OKKK Ostrołęka
Bardzo udane występy zaliczyli zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin i Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin Shinkyokushin podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego Seniorów i Juniorów oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Karate Kyokushin

Medale Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin

W zawodach zorganizowanych przez Polski Związek Karate wystąpiło ponad 200 zawodniczek i zawodników z 31 klubów z różnych organizacji, w tym Kyokushin, Shinkyokushin i KWF. Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin do rywalizacji w zawodach wystawił dziewięciu reprezentantów. Dwóch natomiast walczyło w zawodach dla młodzików.

Podopieczni sensei Wiesława Orzoła wywalczyli dwa srebrne medale i trzy brązy. Wśród młodzików Aleksander Krajanowski wywalczył brąz w kata, a Krzysztof Czerkas przegrał w walce ćwierćfinałowej. Wśród juniorów Aleksandra Karaś wywalczyła srebrny medal w kategorii +55 kg, a po w tej samej kategorii sięgnęła Anna Sawczak.

W gronie seniorów Marcin Dąbrowski zajął drugie miejsce w kat. -80 kg, Michał Zysk wywalczył srebro w kat. -70 kg, a Katarzyna Mierzejek zdobyła srebro w kategoria -55 kg. Udanie wypadł Daniel Opęchowski, który w kat. -75 kg wywalczył brązowy medal.

W rywalizacji oglądaliśmy również podopiecznych sensei Artura Prusińskiego z MKKK Ostrołęka, którzy wywalczyli dwa brązowe medale. Senior Kamil Górski stanął na najniższym stopniu podium w kat. -80 kg, a Marceli Pokrzywnicki wśród juniorów młodszych +75 kg.