Medalowe starty ostrołęckich ratowników (zdjęcia)

Zawodniczki WOPR-OS w kolejnych zawodach zaprezentowały się z dobrej strony.
Zawodniczki WOPR-OS w kolejnych zawodach zaprezentowały się z dobrej strony. Fot. Archiwum WOPR-OS
W minioną sobotą 19 marca w Gdańsku odbyła się II runda Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym.

II runda Grand Prix Polski

Na starcie stanęło 20 drużyn z całego kraju, w tym także reprezentanci Ostrołęki z WOPR-OS w składzie: Magdalena Bobrowska, Olga Małkowska, Aleksandra Milewska, Zuzanna Piersa oraz ostrołęckiego WOPR (Maciej Lewandowski, Paweł Szulerecki, Kacper Wróblewski, Bartosz Choromański).

Srebrny medal na 100 m kombinacja oraz brązowy medal na 50 m ratowanie manekina to dorobek Magdaleny Bobrowskiej, która ponadto zajęła czwarte miejsce na 200 m z przeszkodami tracąc do brązowego medalu niecałe trzy sekundy oraz piąte miejsce na 100 m ratowanie w płetwach. Bardzo dobrze wypadła również Aleksandra Milewska (dziewiąte miejsce na 200 m z przeszkodami, ósme miejsce na 50 m ratowanie manekina, szóste miejsce na 100 m kombinacja) oraz Olga Małkowska (piąte miejsce na 50 m ratowanie manekina, piąte miejsce na 100 m kombinacja).

Podopieczne Dariusza Małkowskiego wystartowały również w sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami plasując się na najniższym stopniu podium. Niestety sędziowie dopatrzyli się przedwczesnego startu naszej zawodniczki podczas drugiej zmiany, czego efektem była dyskwalifikacja naszej drużyny. Co nie udało się naszym zawodniczkom, naszym zawodniczkom to zostało osiągnięte przez zawodników z ostrołęckiego WOPR, którzy w sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami zajęli trzecie miejsce zdobywając brązowy medal.

Klasyfikacja generalna II rundy GP Polski w ratownictwie wodnym (reprezentanci Ostrołęki), kobiety: Magdalena Bobrowska - 4, Olga Małkowska - 7, Aleksandra Milewska - 8, Zuzanna Piersa - 15. Mężczyźni: Paweł Szulerecki - 6, Maciej Lewandowski - 10, Bartosz Choromański - 22.