Medalowe starty i rekordy pływaków z Ostrowi Mazowieckiej

Pływacy z Ostrowi Mazowieckiej ze startu na start prezentują się coraz lepiej.
Pływacy z Ostrowi Mazowieckiej ze startu na start prezentują się coraz lepiej. A. Dobkowski
Udane starty w imprezach w Ostrołęce i Mińsku Mazowieckim mają za sobą reprezentanci PUKS Orka Ostrów Mazowiecka. Zdobyli w nich ponad dwadzieścia medali i ustanowili wiele rekordów życiowych.

W pierwszych zawodach w Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki startowały zawodniczki i zawodnicy z roczników od 1999 do 2002 i młodsi. W tych zawodach klub PUKS Orka wywalczył pięć medali. Złoty medal zdobył Klaudiusz Siwek na dystansie 100 m stylem motylkowym z czasem 1:25,05, ustanawiając nowy rekord klubowy.

Srebrny medal na 100 m stylem klasycznym w roczniku 1999 zdobyła Nikola Brzostek z czasem 1:43,60, również poprawiając klubowy rekord. Nikola wywalczyła również brąz w wyścigu na 100 m motylkiem, plasując się tuż za klubową koleżanką Idalią Świedzińską, która zdobyła również drugie srebro na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:25,12. Srebro na tym dystansie powędrowało do drugiej z naszych reprezentantek, Idalii Świedzińskiej.

Jeszcze lepiej pływacy z Ostrowi wypadli podczas Grand Prix Mińska Mazowieckiego w niedzielę 25 listopada. Reprezentanci PUKS Orka Ostrów Mazowiecka wygrali pięć konkurencji, cztery razy stawali na drugim stopniu podium i siedem razy na najniższym. Dwa razy pierwszy był Konrad Kordowski, dwa razy na drugim miejscu uplasował się Mikołaj Jasionowski i dwa razy na trzeci stopień wszedł Konrad Suchta.

Konrad Kordowski i Mikołaj Jasionowski stanęli jeszcze raz na tych samych stopniach w konkurencji 50 m stylem grzbietowym chłopców 10-12 lat, a Konrad Suchta wygrał 100 m stylem zmiennym i 50 m stylem klasycznym chłopców 10-12 lat.

Na podium stawali jeszcze: Katarzyna Bruszewska - trzecie miejsce 100 m stylem dowolnym dziewcząt 13-15 lat, Łukasz Cieśluk - trzecie miejsce 100 m stylem dowolnym chłopców 13-15 lat, Jan Mączyński - trzecie miejsce 25 m klasykiem chłopców 7-9 lat, Łukasz Zaczkowski - drugie miejsce 50 m stylem klasycznym chłopców 10-12 lat, Konrad Jarmoluk - trzecie miejsce 100 m stylem klasycznym chłopców 16-18 lat, Igor Nowacki - trzecie miejsce 50 m motylkiem chłopców 13-15 lat.