Medalowa seria pływaków ostrołęckiego UŚKS

UŚKS Ostrołęka
Pływacy UŚKS zanotowali kolejne sukcesy.
Pływacy UŚKS zanotowali kolejne sukcesy. UŚKS Ostrołęka
Reprezentanci UŚKS Ostrołęka mają za sobą kolejne starty w ogólnopolskich zawodach. Wywalczyli w nich medale, rekordy życiowe i po raz kolejny nie zawiedli swoich kibiców.

W Poznaniu rywalizowali najlepsi pływacy z całego kraju, który walczyli o kwalifikacje na Mistrzostwa Europy. W tym gronie nie zabrakło powracającej do wysokiej dyspozycji Angeliki Wikieł, która świetnie zaprezentowała się w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym, w którym zajęła drugie miejsce. Na dystansie o połowę ostrołęczanka wywalczyła trzecią lokatę.
- Angelika pokusiła się o znakomite wyniki w gronie zdecydowanie starszych od siebie rywalek - podkreśla trener Włodzimierz Janczewski. - Trochę szkoda tylko, że jeszcze tym razem nie udało się wypełnić minimum na Mistrzostwa Europy.

Młodsi zawodnicy startowali na zawodach w Warszawie, gdzie odbyły się międzynarodowe mistrzostwa. Na 50-metrowym basenie bardzo dobre starty zaliczył Marysia Murawska, która wywalczyła dwa srebrne medale. Ostrołęczanka uplasowała się na drugim miejscu na 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem motylkowym. Dobry start zaliczył również Rafał Majkowski, który na 50 m stylem dowolnym był szósty, a na 100 m stylem motylkowym zajął siódme miejsce.

Znacznie większa grupa reprezentantów UŚKS wystartowała w Mławie, w zawodach o puchar burmistrza. Łupem naszych pływaków padło pięć medali. Marysia Murawska wywalczyła dwa srebra, na dystansach 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem klasycznym. Dobrze spisali się także Olek Ciepierski, który zdobył srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym. Rafał Majkowski powrócił z imprezy z brązem. Z brązem z imprezy powrócił również Karol Bojarski na 50 m stylem klasycznym, który w pozostałych konkurencjach aż trzykrotnie plasował się tuż za podium.